06.05.2018 10:46

Metallica zagrała „The Final Countdown” w Szwecji

Czas na kolejny cover! Tym razem muzycy grupy Metallica wzięli się za przebój Europe. 

Rob Trujillo z Metalliki
foto: kadr z wideo

Podczas europejskich występów zespołu w ramach promocji płyty „Hardwired… To Self-Destruct” Rob Trujillo i Kirk Hammett wykonują utwory popularnych muzyków w danym kraju. W Krakowie Metallica wykonała „Wehikuł czasu” grupy Dżem, chociaż niektórzy twierdzą, że był to kawałek „Miłość w Zakopanem” Sławomira. 

Był już cover„Jožin z bažin” grupy Banjo Band na koncercie w Pradze, następnie podczas występu w Budapeszcze Rob Trujillo zaśpiewał utwór „A Legjobb Méreg” z repertuaru Tankcsapda. Były również utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie, zaś w Szwajcarii cover Celtic Frost. Potem przyszła kolej na Niemcy, gdzie widzowie mogli usłyszeć utwór grupy Accept „Balls to the Wall”. Natomiast w Norwegii Metallica zagrała wielki hit A-ha. 

Metallica gra Europe

Na koncercie w Sztokholmie 5 maja 2018 fani zespołu usłyszeli utwór „The Final Countdown.

„The Final Countdown” powstał z 1986 roku i każde kolejne pokolenie zna ten numer i lubi. Hit Europe doczekał się wielu coverów m.in. w wykonaniu Postmodern Jukebox. Dla odważnych polecamy również zestawienie 10 najgorszych wersji „The Final Countdown”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica