24.10.2016 09:55

Metallica zagrała akustycznie The Clash i Deep Purple

Zespół w ramach imprezy Bridge School Benefit zaprezentował łagodniejsze oblicze wykonując akustycznie swoje przeboje oraz szereg coverów. Co więcej formacja zaprosiła na scenę Neila Younga.

Metallica zagrała akustycznie The Clash i Deep Purple
foto: kadr z wideo

Metallica ma trochę spraw na głowie w związku z wydaniem długo oczekiwanego studyjnego krążka. Już 18 listopada 2016 roku na sklepowych półkach pojawi się album „Hardwired…To Self-Destruct”, za którego produkcję odpowiedzialny jest Greg Fidelman. Dotychczas udostępniono 2. single z tej płyty - „Hardwired” oraz „Moth Into Flame”.

Zamieszanie związane z nowym krążkiem jednak nie przeszkodziło w tym, żeby Metallica znalazła chwilę na charytatywne akcje. Zespół zagrał akustyczny set podczas corocznej imprezy Bridge School Benefit w Shoreline Amphitheater w Mountain View w stanie Kalifornia. Był to trzeci występ kapeli na tym wydarzeniu.

Zespół zdecydował się na wykonanie swoich utworów, takich jak „Enter Sandman”, „Seek & Destroy”, „Hero Of The Day”, „Bleeding Me” czy najnowszego singla „Hardwired”. Nie zabrakło również coverów „Whiskey In The Jar” czy „When A Blind Man Cries” z repertuaru Deep Purple, które grupa ma w swoim repertuarze.

Co więcej formacja zdecydowała się na odegranie kawałka The Clash „Clampdown” oraz cover Bufallo Springfielda „Mr. Soul” wraz z Neilem Youngiem.

Zobaczcie, jak wypadł ten koncert:

Neil Young tego dnia dołączył również do Rogera Watersa, który wystąpił wraz z zespołem My Morning Jacket. Panowie wzięli na warsztat utwór „Forever Young” tegorocznego laureata nagrody Nobla - Boba Dylana.

Metallica tymczasem startuje z promowaniem nowego krążka dając koncerty w Ameryce Południowej. Czy zespół odwiedzi również Polskę? Mówi się, że Metallica jest rozpatrywana jako artysta, który mógłby zagrać na otwarciu Stadionu Śląskiego w Chorzowie po ośmioletniej modernizacji.

Jak oceniacie akustyczny występ Metalliki z coverami The Clash i Deep Purple?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Deep Purple The Clash