Metallica zagrała cover Czesława Niemena na koncercie w Polsce [WIDEO]

Joanna Chojnacka
22.08.2019 08:53
Metallica zagrała cover Czesława Niemena na koncercie w Polsce [WIDEO] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

21 sierpnia 2019 roku Metallica po raz 12 zagrała w Polsce. Rok temu muzycy wykonali w Krakowie cover Dżemu. Sprawdź, co usłyszeli fani w Warszawie.

Metallica podczas trasy promującej najnowszy album "Hardwired...To Self-Destruct" wpadła na pomysł urozmaicenia swoich występów. Muzycy wygospodarowali w setliście miejsce na cover znanego utworu w kraju, w którym grają. Dzięki temu w 2018 roku warszawska publiczność mogła usłyszeć pokraczne lecz rozczulające wykonanie grupy Dżem. 

Metallica w Polsce. Jaki cover zagrał zespół w Warszawie?

Od momentu ogłoszenia 12. koncertu Metalliki w naszym kraju, fani zespołu z Polski zastanawiali się, jaki utwór w ramach akcji z coverami przyjdzie im usłyszeć 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przez to, że w Czechach grupa ponownie zagrała "Jozina z Bazin", słuchacze z naszego kraju obstawili, że również w stolicy powtórzy się sytuacja sprzed roku. Z kolei w naszej sondzie na ten temat wygrała "Czarna Czerń" Nocnego Kochanka. 

Przeczytaj także

Jak się okazało, żadna z teorii się nie sprawdziła. Muzycy najwyraźniej poświęcili chwilę na zaznajomienie się z historią polskiej muzyki (lub komuś to zlecili) i wybrali najlepiej, jak się dało. Rob i Kirk zaprezentowali swoją nieidealną, ale jakże wzruszającą wersję "Snu o Warszawie" Czesława Niemena. 

Metallica zagrała "Sen o Warszawie" Niemena w Polsce

Tuż przed wykonaniem coveru, James Hetfield podkreślił, że jego koledzy zagrają piękny i bardzo ważny dla nas utwór. Gdy wybrzmiały pierwsze dźwięki "Snu o Warszawie" okazało się, że słowa wokalisty nie były tylko frazesami, ale bardzo adekwatnym opisem piosenki. Cały Stadion Narodowy, ku uciesze zespołu, zgodnym chórem wykrzyczał słowa Marka Gaszyńskiego. Gdy muzyka ucichła, wzruszona publika zaczęła skandować głośne "Dziękujemy". 

Zobacz też: Członkowie Metalliki zagrali hit Black Sabbath z "zespołem weselnym" 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.