03.04.2018 11:30

Metallica zagrała cover „Jožin z bažin” na koncercie w Pradze... i to nie jest żart na Prima Aprilis

Chyba nikogo nie zdziwi entuzjastyczna reakcja publiczności, która usłyszała ze sceny znany przebój grupy Banjo Band.

Metallica zagrała cover „Jožin z bažin” na koncercie w Pradze... i to nie jest żart na Prima Aprilis
foto: kadr z wideo

Metallica rozpoczęła dwoma koncertami w Amsterdamie 4 i 6 września 2017 europejską trasę koncertową promującą ostatni studyjny krążek zatytułowany „Hardwired… To Self-Destruct”. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu na całym świecie, sprzedając prawie 800 tysięcy kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży. 

Oczywiście w setliście nie może zabraknąć znanych przebojów Metalliki, jak również i nowszych kompozycji... jednak podczas koncertu w Pradze muzycy zaskoczyli chyba każdego.

„Jožin z bažin” w wykonaniu Metalliki

Występ odbył się 2 kwietnia 2018 roku i najwidoczniej Metallica postanowiła przedłużyć Prima Aprilis, bo zaprezentowała publiczności numer „Jožin z bažin”. Numer Banjo Band pochodzi z 1977 roku i opowiada historię, jak główny bohater pokonał przerażającego stwora z bagien. Piosenka otrzymała swoje drugie życie w XXI wieku, gdy stała się hitem internetu.

Jak się okazuje utwór znają nawet muzycy Metalliki. Panowie już nieraz udowodnili, że mają niezłe poczucie humoru. Posłuchajcie zatem, jak numer wypadł w wykonaniu basisty, Roberta Trujillo.

Dla porównania podrzucamy również oryginał:

Koncert Metalliki w Polsce

Ciekawe, czy podczas polskiego koncertu grupy muzycy zdecydują się na podobny gest i wykonają jakiś polski szlagier. Metallica wystąpi 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele