25.01.2019 12:37

Metallica zagrała cover Lynyrd Skynyrd "Sweet Home Alabama" [WIDEO]

22 stycznia 2019 roku Metallica zagrała koncert w Birmingham. Zespół zaskoczył fanów i wykonał hit Lynyrd Skynyrd.

Metallica
foto: kadr z wideo/MetallicaTV

Zespół Metallica ostatnio często sięga po repertuar innych wykonawców. Niedawno mogliśmy posłuchać ich interpretacji utworu Judas Priest "Delivering The Goods" z Larsem Ulrichem na wokalu. Z kolei podczas koncertu na cześć Chrisa Cornella, zespół wykonał między innymi cover Soundgarden "Head Injury". Tym razem Metallica wykonała hit Lynyrd Skynyrd.

>>Zobacz też: Metallica, Dave Grohl i inni na koncercie w hołdzie dla Chrisa Cornella<<

Metallica zagrała cover Lynyrd Skynyrd

Metallica podczas swojego ostatniego koncertu w rodzinnym mieście Black Sabbath, Birmingham zaskoczyła fanów. Kirk Hammett zamiast kolejnego utworu Metalliki, zaczął grać riffy "Sweet Home Alabama". Szybko dołączył do niego Rob Trujillo i James Hetfield. Muzycy wspólnie wykonali najpopularniejszą kompozycję z repertuaru Lynyrd Skynyrd. Na nagraniu z koncertu słychać entuzjazm fanów, którzy wyśpiewali z zespołem cały refren.

Metallica wystąpi na koncercie w Polsce

Grupa Metallica coraz częściej sięga na swoich występach po covery. Na ich ostatnim koncercie w Polsce, zespół wykonał utwór Dżemu "Wehikuł czasu". Grupa po raz kolejny wystąpi w naszym kraju już 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na scenie pojawi się wówczas także grupa Ghost i Bokassa.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica Lynyrd Skynyrd