02.11.2017 10:00

Metallica zagrała cover „War Pigs” Black Sabbath

Hetfield i spółka oddali partie wokalne publiczności. Sprawdźcie jak Metallica wypadła w swojej wersji utworu legendarnego brytyjskiego zespołu. 

Metallica zagrała cover „War Pigs” Black Sabbath
foto: materiały prasowe

Panowie z Metalliki ostatnimi czasy rozszalali się z coverami. Podczas trasy po Wyspach Brytyjskich zespół oddaje hołd znanym angielskim artystom. W Manchesterze zagrali cover Oasis, a chwilę później fani mieli okazje usłyszeć „Stone Cold Crazy” z repertuaru Queen.

W przeddzień Halloween, podczas koncertu w Birmingham, amerykańska grupa zmierzyła się za to z przebojem Black Sabbath. Zobaczcie jak Metallica coveruje „War Pigs”:

Jak słychać, w zabawie nie uczestniczył Lars Ulrich, natomiast wokalnie zespół dał pole do popisu publiczności, dla których Black Sabbath to lokalni herosi – zespół pochodzi w końcu z przemysłowych dzielnic Birmingham.

Nie jest to oczywiście pierwszy raz, gdy Metallica zmierzyła się z twórczością protoplastów heavy metalu. W 2009 roku zespół zagrał medley „Paranoid/Iron Man”, w którym gościnnie wystąpił pewien pan o nazwisku Ozzy Osbourne:

Metallica pojawi się wkrótce również w Polsce. James Hetfield z kumplami z kapeli zagrają w Krakowie 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Metallica Black Sabbath