Metallica zagrała hymn USA przed meczem NBA. Kirk: "To naprawdę wyjątkowa wersja" [WIDEO]

16.03.2021 11:03
Metallica Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Metallica po raz kolejny zaangażowała się w lokalne życie sportowe. Muzycy wykonali hymn USA przed meczem Lakersów i Warriors.

W nocy 16 marca naszego czasu odbył się mecz NBA, w którym rywalizowała drużyna Golden State Warriors i Los Angeles Lakers. Sportowców wsparła Metallica, która zgodnie z tradycją wykonała hymn USA przed rozgrywką.

Metallica zagrała hymn USA przed meczem NBA

Metallica nie po raz pierwszy angażuje się w sportowe wydarzenia. Muzycy od lat są związani ze sceną rozgrywek Bay Area. James Hetfield i Kirk Hammett wykonali "The Star-Spangled Banner" dla drużyny Warriors przed trzecim meczem finałów NBA przeciwko Toronto Raptors już w czerwcu 2019 roku. Artyści grali także przed meczami baseballowymi z udziałem San Francisco Giants oraz hokejowymi z San Jose Sharks.

Polecamy

Co ciekawe, mecz Lakersów i Warriors, przed którym tym razem zagrali metalowcy, odbył się w Chase Center w Kalifornii. To właśnie tam Metallica zagrała symfoniczny koncert z orkiestrą SF uwieczniony na S&M2. Wykonanie Jamesa i Kirka możecie obejrzeć poniżej:

Kirk Hammett podkreślił w wywiadzie z espn.com, że wersja hymnu narodowego, który wykonują z Jamesem jest "naprawdę wyjątkowa i inna".

Zawsze to dla mnie przyjemność. Mogę wesprzeć drużynę z rodzinnego miasta w najlepszy możliwy sposób, to ogromny zaszczyt.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.