11.09.2018 15:03

Metallica zagrała po raz pierwszy od 7 lat utwór z albumu „S&M”

Zespół zrobił swoim fanom w Minneapolis sporą niespodziankę, sięgając po trochę zapomniany już kawałek.

Metallica zagrała po raz pierwszy od 7 lat utwór z albumu „S&M”
foto: kadr z wideo

„No Leaf Clover” był jednym z dwóch premierowych utworów (obok „Human”), które ukazały się na koncertowym albumie Metalliki, „S&M” z 1999 roku. Dwupłytowe wydawnictwo dokumentowało występ zespołu z orkiestrą symfoniczną San Francisco pod batutą Michaela Kamena.

Album należy do najbardziej kontrowersyjnych pozycji w dyskografii „Mety” – był bestsellerem, ale też zebrał wiele kiepskich recenzji, a nie wszyscy fani pozytywnie przyjęli muzyczny eksperyment legendy metalu.

Metallica gra „No Leaf Clover” po 7 latach

Wydany na singlu „No Leaf Clover” nie stał się wielkim przebojem ani nie trafił do koncertowego kanonu Metalliki. Podczas koncertu w Target Center w Minneapolis 4 września 2018 zespół postanowił przypomnieć go jednak fanom, po 7 latach od ostatniego scenicznego wykonania.

Zobaczcie oficjalną rejestrację utworu z kanału MetallicaTV:

Metallica – cover Prince’a

Tego samego wieczoru Robert Trujillo i Kirk Hammett, w ramach nowej świeckiej tradycji grania tak zwanych Doodle, czyli utworów związanych w miastem, w którym odbywa się koncert, wykonali piosenkę urodzonego w Minneapolis Prince’a. Muzycy zdecydowali się na jeden z największych przebojów zmarłemu w 2016 wokalisty, pochodzący z kultowego albumu „Purple Rain” utwór „When Doves Cry”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Metallica