Metallica zagrała rekordowy koncert w Szwecji

Robert Skowronski
24.08.2015 10:29
Metallica zagrała rekordowy koncert w Szwecji Fot. kadr z wideo

Kolejny rekord pobity przez zespół Metallica. Muzycy zagrali koncert w Szwecji, który okazał się być największym metalowym występem na żywo w historii państwa.

Grupa zaprezentowała się przed 63 tysiącami fanów zgromadzonymi na stadionie Ullevi w Göteborgu 22 sierpnia 2015 roku. Był to największy koncert metalowy, jaki kiedykolwiek odbył się w skandynawskim państwie.

Zespół od pewnego czasu lubuje się w przekraczaniu ustalonych barier. W 2014 roku muzycy zapisali się na kartach księgi rekordów Guinnessa, jako pierwsza grupa, która wystąpiła na wszystkich siedmiu kontynentach. Zobaczcie spis utworów z koncertu Metalliki, który przeszedł do muzycznej historii Szwecji.

Setlista:

 1. Fuel
 2. For Whom The Bell Tolls
 3. Battery
 4. King Nothing
 5. Disposable Heroes
 6. The Day That Never Comes
 7. The Memory Remains
 8. The Unforgiven
 9. Sad But True
 10. Turn The Page
 11. The Frayed Ends of Sanity
 12. One
 13. Master Of Puppets
 14. Fade To Black
 15. Seek And Destroy

Bis:

 1. Whiskey In The Jar
 2. Nothing Else Matters
 3. Enter Sandman

Wybrana grupka fanów została zaproszona przez zespół na scenę. Fani stali tuż za zestawem perkusyjnym Larsa Ulricha już od samego początku trwania koncertu. Dzięki temu zawdzięczamy kilka nagrań nakręconych z perspektywy zebranych miłośników kapeli. Zobaczcie wykonanie „Fuel”, „Master Of Puppets”, „The Frayed Ends of Sanity” i „Sad But True” z ich punktu widzenia:

Jeżeli te nagrania nie zaspokajają Waszej żądzy oglądania wystąpień Metalliki na żywo, to zawsze możecie zobaczyć, jak zespół zaprezentował się na festiwalu Lollapalooza, na festiwalu sportów ekstremalnych X Games w Austin, czy też na Rock In Rio. Zawsze też istnieje możliwość zakupienia specjalnego boxu, w którym znalazło się 50 płyt rejestrujących koncerty między 2010 a 2013 rokiem.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.