06.04.2018 17:42

Metallica zagrała w Budapeszcie węgierski przebój

Widzowie pewnie mocno się zdziwili, gdy usłyszeli jak Rob Trujillo śpiewa po węgiersku utwór „A Legjobb Méreg”.

Metallica wykonała węgierski hit
foto: kadr z wideo

Odliczacie dni do koncertu grupy w Polsce? Metallica wystąpi 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie. Na koncercie nie zabraknie starszych utworów, jak również nowszych kawałków z „Hardwired… To Self-Destruct”, który pojawił się 18 listopada 2016 roku. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu na całym świecie, sprzedając prawie 800 tysięcy kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży.

Co ciekawe jednak Metallica postanowiła do setlist dodać nietuzinkowe covery - w Pradze zespół zagrał „Jožin z bažin” grupy Banjo Band, natomiast 5 kwietnia 2018 w Budapeszcie wykonał węgierski kawałek. Wybór muzyków padł na „A Legjobb Méreg” z repertuaru rockowej grupy Tankcsapda.

Posłuchajcie zatem, jak Rob Trujillo i Kirk Hammett poradzili sobie z tą piosenką:

Publika pomogła basiście z niełatwym tekstem, ale muzyk i tak świetnie sobie poradził z utworem. Węgry mają się czym pochwalić jeśli chodzi o rockowe i metalowe kapele. Co więcej na Eurowizji 2018 Węgry będą reprezentowane przez metalowy zespół AWS, który zaprezentuje na konkursie utwór „Viszlát Nyár”.

Metallica - koncert w Polsce 2018

Zespół chce mocno się przypodobać publiczności, przed którą występuje. Ciekawe, czy Metallica podczas krakowskiego koncertu również zaprezentuje jakiś polski utwór. Weźcie udział w sondzie, by wytypować, jaką piosenkę chcielibyście usłyszeć na występie zespołu.

Jaki polski utwór powinna zagrać Metallica w Krakowie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica