Metallica zagrana przez warszawską orkiestrę gitarową

Robert Skowronski
17.09.2015 11:19
Metallica zagrana przez warszawską orkiestrę gitarową Fot. kadr z wideo

Utwory zespołu Metallica grane były na wszelkie możliwe sposoby, w tym przez różne orkiestry, jak się okazuje też te ze stolicy Polski. Warsaw Guitar Orchestra wykonała kompozycje „The Call Of Ktulu” i „Orion”.

Mogliśmy posłuchać Metalliki granej na banjo, harfach, od tyłu, w kołysankowej wersji czy też SKA. Wymieniać by można jeszcze długo, ale próżno szukać aranżacji w wykonaniu orkiestry gitarowej złożonej z młodych instrumentalistów z Warszawy.

Warsaw Guitar Orchestra została założona w 2004 roku i od samego początku jest prowadzona przez Igora Wardaka. Celem grupy jest zwiększenie zainteresowania muzyką gitarową. Najlepszym sposobem na to jest stworzenie akustycznych wersji instrumentalnych kompozycji Metalliki. Warsaw Guitar Orchestra ma w swoim repertuarze m.in. numer „Orion”:

Grupa nagrała także swoją wersję „The Call Of Ktulu”. To wykonanie trafiło na płytę „A Tribute To Metallica: Ride The Lightning”, gdzie znalazły się też covery zespołów Bullet For My Valentine, Hatebreed i Therion:

Warsaw Guitar Orchestra może się pochwalić szeregiem zdobytych nagród, jednak tą o największym znaczeniu jest ta z Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Wiedniu. Grupa wykonuje nie tylko akustyczne utwory ze świata rocka i metalu, ale przekłada na swoje instrumenty również motywy znane z filmów.

Jak Wam się podoba Metallica zagrana przez Warsaw Guitar Orchestra?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.