17.09.2015 11:19

Metallica zagrana przez warszawską orkiestrę gitarową

Utwory zespołu Metallica grane były na wszelkie możliwe sposoby, w tym przez różne orkiestry, jak się okazuje też te ze stolicy Polski. Warsaw Guitar Orchestra wykonała kompozycje „The Call Of Ktulu” i „Orion”.

Metallica zagrana przez warszawską orkiestrę gitarową
foto: kadr z wideo

Mogliśmy posłuchać Metalliki granej na banjo, harfach, od tyłu, w kołysankowej wersji czy też SKA. Wymieniać by można jeszcze długo, ale próżno szukać aranżacji w wykonaniu orkiestry gitarowej złożonej z młodych instrumentalistów z Warszawy.

Warsaw Guitar Orchestra została założona w 2004 roku i od samego początku jest prowadzona przez Igora Wardaka. Celem grupy jest zwiększenie zainteresowania muzyką gitarową. Najlepszym sposobem na to jest stworzenie akustycznych wersji instrumentalnych kompozycji Metalliki. Warsaw Guitar Orchestra ma w swoim repertuarze m.in. numer „Orion”:

Grupa nagrała także swoją wersję „The Call Of Ktulu”. To wykonanie trafiło na płytę „A Tribute To Metallica: Ride The Lightning”, gdzie znalazły się też covery zespołów Bullet For My Valentine, Hatebreed i Therion:

Warsaw Guitar Orchestra może się pochwalić szeregiem zdobytych nagród, jednak tą o największym znaczeniu jest ta z Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Wiedniu. Grupa wykonuje nie tylko akustyczne utwory ze świata rocka i metalu, ale przekłada na swoje instrumenty również motywy znane z filmów.

Jak Wam się podoba Metallica zagrana przez Warsaw Guitar Orchestra?

Robert Skowronski
Tagi: Metallica Duperele