26.11.2018 12:51

Metallica zainspirowała mordercę do zbrodni? Słuchał "Battery", zabił żonę i córki

Chris Watt zabił ciężarną żonę i dwie córki, bo chciał rozpocząć nowe życie. Policja odkryła, że mężczyzna tuż po morderstwie szukał w internecie tekstu do "Battery".

Metallica zainspirowała mordercę do zbrodni? Słuchał "Battery", zabił żonę i córki
foto: Romana Makówka

Muzyka metalowa ma wielu przeciwników. Pokaźna grupa ludzi na całym świecie twierdzi, że ciężka muzyka propaguje przemoc i satanizm. Chociaż wielu artystów przyznaje, że umyślnie umieszcza w swojej twórczości odniesienia do chociażby okultyzmu, to zdecydowana większość deklaruje, że to tylko część ich inspiracji, której nie należy traktować dosłownie. Co więcej, lider niegdyś wyklętego za brzmienie i satanistyczne teksty Slayera, Tom Araya jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Jednak nie każdy rozumie, że sztuka jest pełna metafor.

Metallica zainspirowała mordercę do zbrodni?

Chris Watt z Kolorado dopuścił się okropnej zbrodni. Według doniesień policji, mężczyzna zamordował swoją ciężarną żonę i dwie córki. 19 listopada 2018 roku przyznał się do postawionych mu dziewięciu zarzutów. W obszernym raporcie policji znalazła się nietypowa informacja. Mężczyzna tuż po pozbyciu się ciał swojej rodziny, które wrzucił do studni, szukał w internecie tekstu do utworu "Battery" Metalliki

Słowa kawałka w jednej z interpretacji odnoszą się do fanów zespołu, którzy gromadzą się, łączą i są niczym "wielka bateria, która nigdy się nie wyczerpie" i to dzięki nim grupa odniosła sukces. Niestety tekst można też przetłumaczyć i zrozumieć dosłownie. Najprawdopodobniej stało się tak w przypadku Chrisa Watta, który być może skupił się na wersach takich jak: "Miażdżąc wszelkie granice, obłęd dopadł mnie. Nie można zatrzymać tej siły. Rozsadzająca agresja, zmienia się w obsesję". Jednak najbardziej niepokoi fragment "Cannot kill the family, battery is found in me", co oznacza "Nie możesz zabić rodziny, ta siła jest we mnie"

Watts za swoje zbrodnie został skazany na potrójne dożywocie. Mężczyzna tłumaczył, że zabił rodzinę, ponieważ chciał rozpocząć nowe życie z kolegą, z którym zaczął się spotykać.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica