19.03.2019 10:02

Metallica zapowiedziała koncert z orkiestrą z okazji 20. rocznicy wydania "S&M"

To będzie naprawdę wyjątkowe wydarzenie w historii Metalliki.

Metallica
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Metallica nie lubi nudy i 20 lat temu grupa wpadła na pomysł, by zanurzyć się w świat muzyki klasycznej. W 1999 roku Metallica wydała koncertową płytę "S&M", którą nagrała razem z orkiestrą symfoniczną z San Francisco wraz z dyrygentem Michaelem Kamenem. Wydawnictwo zostało nagrane 21 oraz 22 kwietnia 1999 i w setliscie znalazły się klasyczne piosenki Metalliki oraz dwie wówczas nowe kompozycje "No Leaf Clover" i "- Human". Album rozszedł się w nakładzie 8 milionów sztuk i był ostatnim krążkiem nagranym z Jasonem Newstedem.

Metallica zapowiedziała koncert z orkiestrą

Z okazji 20. rocznicy wydania płyty "S&M" thrashmetalowy gigant ponownie połączy siły z orkiestrą z San Francisco. Koncert "S&M2" zaplanowano na 6 września 2019 - tego dnia również odbędzie się otwarcie Chase Center w San Francisco. W roli dyrygenta pojawi się Michael Tilson Thomas - niestety Michael Kamen odszedł w 2003 roku.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Czy wiesz, ile Metallica zarobiła na swoim pierwszym koncercie?

Zobaczcie, jak Metallica wypadła w orkiestrą 20 lat temu:

Sprzedaż biletów na koncert kapeli ruszy 22 marca 2019 - członkowie fan clubu mogą już 19 marca 2019 zakupić wejściówki.

Zobacz także: >> Metallica obiecuje, że niedługo wyda kolejny album <<

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019

Polska publiczność będzie mogła zobaczyć kapelą już niedługo na żywo w ramach WorldWired Tour. Metallica zagra 21 sierpnia 2019 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jako goście zagrają Ghost i Bokassa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica