28.11.2018 13:44

Metallica zapowiedziała nową płytę w limitowanej edycji

Grupa Metallica ogłosiła, że w przyszłym roku wyda limitowaną edycję dwupłytowego winyla, na którym znajdą się akustyczne wersje ich hitów.

Metallica James Hetfield

Grupa Metallica jest jednym z najbogatszych zespołów rockowych na świecie. Muzycy wykorzystują swoją popularność i chętnie pomagają potrzebującym. Podczas ostatniej wizyty w Polsce, formacja wsparła Banki Żywności w Polsce pokaźną sumą 80 tysięcy złotych. Metallica stworzyła także Fundację All Within My Hands, żeby móc pomagać długofalowo. Ostatnio organizacja świętowała swoją pierwszą rocznicę, a zespół zagrał z tej okazji specjalny koncert.

Metallica zapowiedziała nową płytę w limitowanej edycji

Fani zebrani w San Francisco mieli rzadką okazję usłyszeć hity Metalliki w akustycznych wersjach. Jednak to nie koniec niespodzianek. Podczas wydarzenia zespół wykonał także kilka coverów. Zainteresowanie występem w sieci było na tyle duże, że Metallica postanowiła to wykorzystać. Muzycy zapowiedzieli, że wydadzą koncert na limitowanym winylu, a dochód ze sprzedaży przeznaczą na rzecz fundacji. Premierę płyty zaplanowano na 9 lutego 2019 roku

Tracklista "Helping Hand...Live & Acoustic at the Masonic"

Strona A

 1. Disposable Heroes
 2. When a Blind Man Cries  (Deep Purple cover)
 3. The Unforgiven

Strona B

 1. Please Don’t Judas Me (Nazareth cover)
 2. Turn the Page (Bob Seger cover)

Strona C

 1. Bleeding Me
 2. Veteran of the Psychic Wars (Blue Öyster Cult cover)
 3. Nothing Else Matters

Strona D

 1. All Within My Hands
 2. Enter Sandman
 3. The Four Horsemen
 4. Hardwired

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Metallica wraz z grupą Ghost i Bokassa pojawi się na koncercie w Polsce już w 2019 roku. Liderzy Wielkiej Czwórki zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety na wydarzenie trafiły do ogólnej sprzedaży 28 września 2018 roku.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica