14.05.2018 11:09

Metallica zapowiedziała powrót do Europy w 2019 roku

Europejska trasa Metalliki już za nami, ale zespół zapowiedział, że niedługo powróci, by zagrać kolejne koncerty.

James Hetfield z Metallica
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Trasa, trasa i po trasie. Europejskie tournée World Wired promujące album „Hardwired… To Self-Destruct” rozpoczęło się dwoma koncertami w Amsterdamie 4 i 6 września 2017.

Metallica zagrała 28 kwietnia 2018 roku w Krakowie i tak jak podczas pozostałych europejskich koncertów wykonała cover znanego zespołu w danym kraju. Tym razem wybór padł na „Wehikuł czasu” grupy Dżem, chociaż niektórzy twierdzą, że był to kawałek „Miłość w Zakopanem” Sławomira. 

Kiedy Metallica wróci do Europy?

Ostatni koncert trasy odbył się 11 maja 2018 w Helsinkach w Finlandii. Zespół udostępnił zdjęcia z koncertu i postanowił podziękować fanom za wspólne chwile:

"

Wow! Kolejna świetna europejska trasa dobiegła końca, jesteśmy trochę oniemieli i zszokowani niezwykłą reakcją oraz ogromną ilością miłości, jaką nam przekazaliście! Po 39 koncertach w 29 miastach przed 650 000 oddanymi fanami Metalliki zbieramy nasz sprzęt i wracamy na lato do domu.

W trakcie trasy pomogliście nam pobić rekord frekwencji 29 razy, czasami rekord był pobity na pierwszym koncercie w danym miejscu i dwa dni później podczas drugiego występu! Jest to dla nas zdumiewające, że nadal dochodzi do takich sytuacji po 37 latach. Bardziej zaszczyceni być nie mogliśmy. "

Co ciekawe, zespół wyznał też, że już niebawem wróci do Europy:

"

Na szczęście wrócimy! We wrześniu 2018 pojawi się informacja o naszym powrocie w maju 2019 w ramach trasy obejmującej koncerty na stadionach do sierpnia. Nie możemy się doczekać! Tymczasem, dziękujemy! "

Zerknijcie na ten wpis:

Covery na koncertach Metalliki

Podczas wcześniej wspomnianych występów zespołu Kirk Hammett i Rob Trujillo zaprezentowali cover „Jožin z bažin” grupy Banjo Band na koncercie w Pradze, zaś w Budapeszcze Trujillo zaśpiewał utwór „A Legjobb Méreg” z repertuaru Tankcsapda. Były również utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie, zaś w Szwajcarii cover Celtic Frost. 

Potem przyszła kolej na Niemcy, gdzie widzowie mogli usłyszeć utwór grupy Accept „Balls to the Wall”, zaś w Szwecji zaprezentowali „The Final Countdown” Europe oraz „Dancing Queen” grupy ABBA.

Natomiast podczas ostatniego koncertu Metalliki w ramach trasy 11 maja 2018 w Helsinkach duet zagrał utwór „Rappiolla” z repertuaru fińskiej rockowej grupy Hassisen Kone.

Co więcej w ramach fundacji Metalliki, All Within My Hands, przekazano 25 000 euro na rzecz organizacji HurstinApu.

Fundacja organizuje zbiórki żywności dla osób potrzebujących.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica