Metallica świętuje 30-lecie "Czarnego Albumu". Ukaże się reedycja oraz płyta z coverami, którą promują Miley Cyrus i Elton John

22.06.2021 16:42
Metallica Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół zamierza hucznie obchodzić 30-lecie płyty, która odniosła największy komercyjny sukces. Oprócz reedycji krążka otrzymamy album z coverami Metalliki nagranymi m.in. przez Miley Cyrus.

Metallica świętuje 30-lecie kultowego czarnego albumu. Z tej okazji ukaże się specjalna reedycja oraz album "The Metallica Blacklist", na którym znajdzie się aż 53 coverów utworów z „Black Albumu” w zaskakujących wydaniach. Na pierwszy ogień: Miley Cyrus śpiewająca „Nothing Else Matters”!

Polecamy

Metallica zapowiedziała reedycję "Czarnego Albumu" oraz płytę z coverami, którą promują Miley Cyrus i Elton John

Premiera "The Black Album" w zremasterowanej wersji oraz "The Metallica Blacklist" zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie "The Black Album" oraz cyfrowe wydanie "The Metallica Blacklist"). Fizyczna wersja "Blacklist" trafi do sprzedaży 1 października.

Już teraz można posłuchać pierwszej zapowiedzi "The Metallica Blacklist": "Nothing Else Matters" wykonanego w składzie – Miley Cyrus, WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo, Chad Smith.

"The Black Album" to jeden z największych sukcesów komercyjnych i artystycznych wszech czasów. Po premierze w 1991 album zatytułowany po prostu "Metallica" zapewnił grupie #1 w co najmniej 10 krajach, w tym cztery tygodnie z rzędu na szczycie list sprzedaży w USA. Single „Enter Sandman”, „The Unforgiven”, „Nothing Else Matters”, „Wherever I May Roam” oraz „Sad But True” rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej i telewizyjnej.

Reedycja z okazji 30-lecia zawiera remaster dźwięku w najwyższej jakości i jest dostępny w kilku formatach: 1CD, 3CD, 2LP, Deluxe Box Set (6LP, 14CD, 5DVD). "Blacklist" ukaże się na 4CD i 7LP.

Do projektu zaproszono ponad 50 artystów reprezentujących różnorodny zakres gatunków, pokoleń, kultur, kontynentów i nie tylko. Każdy z nich zaprezentował własną i wyjątkową wizję ulubionego utworu z czarnego albumu. Wszystkie zyski ze sprzedaży zasilą w podziale po połowie: organizację wybraną przez artystę coverującego oraz fundację All Within My Hands, założoną przez zespół.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.