Metallica zarobiła ogromną kwotę podczas ostatnich 8 koncertów
16.09.2019 11:44
Metallica zarobiła ogromną kwotę podczas ostatnich 8 koncertów Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Popularność grupy Metallica nie spada od lat. Muzycy bez problemu wyprzedają największe obiekty na świecie. Ile zarobili na ostatnich koncertach?

Zespół Metallica już za dwa lata będzie obchodził swoje 40-lecie działalności. Muzycy mają na koncie dziesięć albumów studyjnych i koncerty w największych obiektach na świecie. Ekipa Ulricha i Hetfielda jest jedną z najważniejszych formacji metalowych w historii muzyki, a jej popularność zdaje się nie spadać. W najnowszym notowaniu Pollstar opublikował kwotę, którą Metallica zarobiła na zaledwie 8 koncertach. 

Metallica: Ile grupa zarobiła na ostatnich koncertach?

Metallica od 2016 roku koncertuje w ramach trasy World Wired Tour promującej dziesiąty album grupy "Hardwired...To Self-Destruct". W 2018 roku muzycy pojawili się na 37 występach, a tourne zarobiło ponad 414 milionów dolarów. Dwa wyprzedane koncerty World Wired Tour objęły także Polskę. Pierwszy Metallica zagrała w Krakowie, kolejny odbył się 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Przeczytaj także

Jak podaje Pollstar, muzycy podczas zaledwie 8 ostatnich koncertów zarobili 36,6 miliona dolarów. Metallica sprzedała 371 514 biletów w siedmiu odwiedzonych miastach, co daje wynik około 46,5 tysiąca dolarów zysku za jeden występ. Z kolei badania Forbes donoszą, że formacja od 2016 roku zarobiła podczas trasy WorldWired ponad 250 milionów dolarów. Wyniki zestawień potwierdzają, że grupa pozostaje jednym z najlepiej zarabiających zespołów na świecie.

Zobacz też: Metallica zagrała drugi koncert z orkiestrą symfoniczną [WIDEO]

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.