03.07.2016 11:45

Metallica żartuje we włoskich garniturach

Twórcy „Master of Puppets” promują włoską markę odzieżową Brioni. Teraz możecie ich zobaczyć w zabawnych wideo zza kulis.

Metallica żartuje we włoskich garniturach
foto: kadr z wideo

Jak wszyscy wiemy, Metallica w pocie czoła pracuje nad następcą „Death Magnetic” i robi wszystko, by nie tylko wyrobić się z premierą przed końcem 2016 roku, lecz także aby zaszokować każdego fana wysokim poziomem nowych kompozycji. Muzycy z pewnością od miesięcy nawet nie wychodzą ze studia... No chyba, że poproszą ich o to włoscy projektanci mody.

Widzieliście już wcześniej pierwsze efekty współpracy Jamesa Hetfielda, Larsa Ulricha i reszty ekipy z marką Brioni. Muzycy byli bohaterami sesji zdjęciowej inspirowanej Queen z okresu płyty „Queen II” i singla „Bohemian Rhapsody” autorstwa Zackery'ego Michaela. Metallica nie kryła radości z połączenia sił w taki sposób.

"

Jesteśmy wyjątkowo podekscytowani, że zostaliśmy poproszeni przez Brioni o zostanie twarzą ich pierwszej kampanii pod nowym przywództwem. Nowym dyrektorem kreatywnym marki został Justin O'Shea, mega odlotowy i stylowy człowiek. "

Wszystkich członków zespołu oraz pomysłodawcę całej kampanii możemy obejrzeć w nowym materiale zza kulis, który ukazuje całą współpracę w bardzo żartobliwy sposób. Zobaczcie sami reakcję Larsa Ulricha, gdy O'Shea wyznaje, że nigdy nie słyszał Metalliki na własne uszy, ale jego pomoc domowa bardzo ich ceni.

Zabawnych filmików doczekali się również poszczególni muzycy. James Hetfield jest przekonywany, że saksofon to znacznie bardziej metalowy instrument niż gitara, Robert Trujillo ma uprawiać „poziomy” headbanging, Kirk Hammett ćwiczy nowe pozy z gitarą, a Lars Ulrich... Oj, nie zdziwimy się, jak skończy się jakimś pozwem ;)

Jak widać luksusowe garnitury wcale nie odebrały zespołowi poczucia humoru. Jesienią reklamy z udziałem muzyków Metalliki pojawią się w szerszym obiegu. Zobaczymy, czy wywołają one mniej kontrowersji niż współpraca AC/DC z Guccim czy kolekcja ubrań Saint Laurent inspirowana Kurtem Cobainem.

Które wideo podobało Wam się najbardziej?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Metallica