Metallica zdziecinniała grając „Enter Sandman”

Aleksandra Degórska
17.11.2016 11:08
Metallica zdziecinniała grając „Enter Sandman” Fot. kadr z wideo

Jimmy Fallon zaprosił muzyków do swojego programu, żeby wspólnie zagrać ich słynny hit na dziecięcych instrumentach. Czy było to dziecinnie proste?

Zagrać można dosłownie na wszystkim i dziecięce zabawki również do tego się nadają, choć może nie brzmi to jakoś porywająco. Przygodę z graniem na perkusji z Hello Kitty zaliczył Mike Portnoy, na różowej gitarce muzykował też Zakk Wylde.

Teraz Metallica udowodniła, że ma nie gorsze poczucie humoru i skusiła się na występ w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. Prowadzący jak wiadomo ma niezłe poczucie humoru i też całkiem dobry słuch muzyczny, którym często się chwali chociażby zapraszając do programu gwiazdy muzyki. Jednym z popisowych numerów jest wspólne wykonanie słynnego kawałka zaproszonego gościa na dziecięcych instrumentach.

Tym razem w związku z promocją płyty „Hardwired... To Self-Destruct” Metallica wpadła do Fallona i chwyciła za kolorowe instrumenty, żeby zagrać swój klasyk „Enter Sandman” wraz z prowadzącym i The Roots.

W ruch poszły małe bębenki, cymbałki czy miniaturowe gitary. Banany na twarzach muzyków świadczą, że takie muzykowanie to naprawdę niezła zabawa:

Nagranie przypadło do gustu wielu osobom i już powstały dziwne przeróbki tego wideo:

Tymczasem światło dzienne ujrzały teledyski do wszystkich kawałków Metalliki z najnowszej płyty. Jest to zadziwiający fakt, bowiem jak wiadomo kapela przez wiele lat pilnie strzegła swoich praw autorskich.

W 2000 roku nawet podała do sądu serwis Napster, który przegrał sprawę i musiał wycofać muzykę formacji ze swojej strony. Dlatego też wszyscy zastanawiają się dlaczego po 16 latach Metallica postanowiła ponownie współpracować z Napsterem? Czyżby artyści zmienili swoje nastawienie do serwisów streamingowych?

Jak oceniacie występ Metalliki w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.