Metallica złożyła hołd zmarłemu basiście Celtic Frost na koncercie w Genewie

Aleksandra Degórska
12.04.2018 09:18
Metallica złożyła hołd zmarłemu basiście Celtic Frost na koncercie w Genewie Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie, jak Robert Trujillo i Kirk Hammett wykonali utwór „Procreation Of The Wicked”, który został zadedykowany basiście Celtic Frost.

Podczas występu Metalliki w Genewie 11 kwietnia 2018 muzycy zagrali cover Celtic Frost. Chodzi o utwór „Procreation Of The Wicked” z debiutanckiej płyty kapeli zatytułowanej Morbid Tales. Był to również ukłon w stronę basisty Celtic Frost, który zmarł w 2017 roku z powodu ataku serca. Martin Eric Ain miał 50 lat.

Za wykonanie utworu szwajcarskiej grupy odpowiedzialni są Kirk Hammett i Rob Trujillo, którzy już wcześniej zagrali takie covery, jak „Jožin z bažin” grupy Banjo Band, czy „A Legjobb Méreg” wykonany w Budapeczcie. Natomiast niemieccy fani mogli usłyszeć utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie.

Metallica w hołdzie basiście Celtic Frost.

Posłuchajcie zatem, jak duet poradził sobie z repertuarem Szwajcarów:

Metallica w Polsce 2018

Grupa zagrała w sumie 16 koncertów w ramach europejskiej trasy promującej album „Hardwired… To Self-Destruct” i przed muzykami jeszcze 8 kolejnych występów do połowy maja 2018. Czy thrashmetalowcy zdecydują się zaprezentować polski cover również podczas koncertu w Krakowie?

28 kwietnia 2018 Metallica po raz kolejny zawita do Polski. James Hetfield i spółka zagrają w Tauron Arena Kraków.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.