19.09.2019 11:43

Metallica została oficjalnie ogłoszona "największym zespołem na świecie"

Magazyn branżowy "Pollstar" stwierdził, że Metallica nie ma sobie równych i jest największym działającym zespołem na świecie.

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Metallica działa prężnie na rynku muzycznym od nieprzerywanie niemal od 40 lat. Artyści rzadko zmieniają skład i nie podejmują się innych projektów muzycznych podkreślając, że cenią w zespole zaangażowanie i lojalność. Jak widać ten model funkcjonowania w połączeniu z listą kultowych albumów działa, bo ekipa Hetfielda i Ulricha nadal odhacza kolejne sukcesy. 

Metallica największym zespołem na świecie 

Uzbierało się ich na tyle dużo, że Pollstar, firma zajmująca się monitorowaniem branży muzycznej i koncertowej na świecie, ogłosiła, że Metallica jest największym działającym zespołem na świecie.

Według obliczeń zespół sprzedał od 1982 roku ponad 22 miliony biletów na koncerty, zarabiając przy tym przeszło 1,4 miliarda dolarów. Stawia to muzyków tuż za wynikiem U2, jednak artyści bez problemu wyprzedzili już kolegów z branży takich jak AC/DC, Guns N' Roses czy Ozzy Osbourne.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica wydała 1,5 mln euro na cele charytatywne podczas letniej trasy po Europie

Ryan Borba z Pollstar podsumował karierę liderów Wielkiej Czwórki trash metalu i jednoznacznie stwierdził, że grupa nie ma sobie równych.

"

Zasięg działalności Metallliki sięgnął 48 krajów na wszystkich kontynentach, wliczając Antarktydę. Od wydania "Czarnego Albumu" muzycy sprzedali ogromne ilości zespołowego merchu, z którego zysk w Ameryce północnej osiągnął 125 milionów dolarów. Trasy koncertowe zespołu są wyprzedawane w zawrotnym tempie bez stosowania sztuczek o zakończeniu kariery. To wszystko sprawia, że Metallica może nazywać się największym zespołem na świecie. "

Lars Ulrich stwierdził, że sukces Metalliki tkwi w fakcie, że zespół nie ogląda się za siebie. Muzycy starają się skupiać nad aktualnymi celami.

"

Ciągle staram się myśleć, że nasze najlepsze lata są jeszcze przed nami. A kiedy ktoś pyta mnie, o najlepszy album Metalliki - odpowiadam, że to ten następny, którego jeszcze nie nagraliśmy. "

Zobacz też: Czy Kirk Hammett zostanie reżyserem horrorów i odejdzie z Metalliki? 

Tagi: Rock News Metallica