17.03.2015 14:02

Metalowcy z ósmej klasy chcą zerwać kontrakt z Sony!

Taki, za który mieliby dostać 1,7 miliona dolarów! Posłuchajcie, jak grają chłopaki z Unlocking the Truth i sprawdźcie, dlaczego chcą zerwać umowę!

Metalowcy z ósmej klasy chcą zerwać kontrakt z Sony!
foto: unlockingthetruthband.com

Młodzi muzycy grają ze sobą od kilku lat. W lipcu 2014 roku pochodzący z Brooklynu trzynastoletni gitarzysta Malcolm Brickhouse, basista Alec Atkins i dwunastoletni perkusista Jarad Dawkins podpisali kontrakt z wytwórnią Sony opiewający na 1,7 miliona dolarów. Wszystko dzięki jam session, które zagrali na Times Square. Poniższy filmik obejrzały już prawie 2 miliony osób. Teraz Wasza kolej!

Później było już z górki. Zespół wystąpił na festiwalu Coachella i supportował Living Color, Guns N' Roses, Metallikę oraz Queens Of the Stone Age. Zostali odkryci przez perkusistę Erica Claptona, Steve’a Jordana, i przedstawieni ich nowemu menedżerowi Alanowi Sucksowi. Zobaczcie Unlocking the Truth występujących na jednej scenie z Marilynem Mansonem!

Nic jednak nie jest tak piękne, jak mogłoby się wydawać.

Umowa miała zapewnić muzykom nagranie dwóch albumów. Kapela otrzymała 60 tysięcy dolarów zaliczki. Jeśli pierwszy album sprzedałby się w liczbie 250 tysięcy kopii, grupa otrzymałaby 350 tysięcy dolarów zaliczki przy nagrywaniu drugiego krążka. Warto zaznaczyć, że liczba 250 tysięcy sprzedanych płyt, to naprawdę sporo...

Okazało się jednak, że Sony jest w stanie zapłacić twórcom 1,7 miliona dolarów tylko w wypadku nagrania przez chłopaków łącznie pięciu, a nie dwóch płyt (400 tysięcy dolarów za trzeci album, 450 tysięcy dolarów za czwarty i 550 tysięcy dolarów za piąty).

Malcolm Brickhouse potwierdził, że prawnicy zespołu właśnie pracują nad zerwaniem kontraktu.

Unlocking the Truth w lecie 2014 nagrali swój pierwszy singiel „Monster”, jednak piosenka nie została jeszcze wydana. 14 marca 2015 roku odbyła się światowa premiera filmu dokumentalnego „Breaking A Monster” opowiadającego o karierze zespołu.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Unlocking the Truth