27.02.2016 13:48

Metalowe emotikony na smartfony

Metal nosi się w sercu, ale można go mieć również na smartfonie. Jak wyglądają emotikony dla fanów ciężkiego grania?

Metalowe emotikony na smartfony
foto: metalemoji.com

Wyrażenie emocji za pomocą wysyłanych telefonem obrazków dla osób, w których duszach grają przesterowane gitary, nie było do tej pory proste. Światełkiem w tunelu stała się Finlandia - Skandynawowie ostatecznie wiedzą jaka muzyka jest dobra - gdzie powstała elektroniczna ikona na potrzeby corocznego kalendarza adwentowego wykonywanego na zlecenie tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zobacz także: Co oznacza xD?

Również goci nie mieli na co narzekać, gdyż także doczekali się własnych emotikon. Choć w przypadku tej subkultury ten zabieg wydaje się sprawą życia i śmierci. Wiecznie smutni i ze złamanym sercem, bez możliwości „pikselowego” wyrażania emocji. Ponure myśli gotów mogłyby ich doprowadzić na skraj załamania.

Przyszła też pora na metalowców. Teraz będą już mogli wklejać w wiadomości tekstowe gitary, kostuchy, wzmacniacze, pieszczochy czy ramoneski. Można wieść życie prawdziwego metalowca moshując przy każdej nadarzającej się okazji, ale o wizerunek swojego telefonu też by należało zadbać. Zobaczcie jak prezentują się emotikony dla prawdziwych metali:

Emotikony można pobrać na iPhone'a za 0,99 dolara (wymagany jest iOS 9.0 lub nowszy), zaś na smartfony z systemem Android za 4 zł. Za grafiki odpowiedzialna jest Lisen Haglund, zaś za aplikację Daniel Saidi. Interesujące jest to, że posiadacze urządzeń z nadgryzionym jabłkiem mogą ściągnąć emotikony, jeżeli ukończyli 12 lat, w przypadku posiadaczy Androida wymóg wiekowy jest podniesiony do 18 lat.

Grafiki wysyłane są jako zdjęcia, nie zaś tekst. Dlatego muszą one zostać zapisane w folderze z fotografiami. Wszystko, jak zapewniają twórcy, było testowane na Nexusie 7 z Androidem Marshmallow i na telefonie LG z Androidem Lollipop.

Jak Wam się podobają metalowe emotikony?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele