Metalowe i rockowe utwory vs znane przeboje
Aleksandra Degórska
26.01.2017 13:37
Metalowe i rockowe utwory vs znane przeboje Fot. kadr z wideo

Co łączy Slayera, Megadeth, Metallicę i Judas Priest z Modern Talking czy Backstreet Boys? Wydawałoby się, że nic, a jednak ich utwory można idealnie ze sobą połączyć.

Myślisz sobie, że tylko rock i metal się liczy, gardzisz popowymi słodkimi kompozycjami. Teraz jednak przygotuj się na to, że Twój muzyczny świat runie w gruzach, bo pewien YouTuber udowodnił, że ilość dźwięków na pięciolinii jest określona i oryginalność twórcy jest przez to mocno ograniczona.

W konsekwencji można stworzyć mashupy, które udowodnią, że sporo ostrych numerów można połączyć z radiowymi hitami tworząc zupełnie nowe kompozycje.

Nie wierzysz? My też nie wierzyliśmy, gdy dzięki jednemu z czytelników Antyradio.pl odkryliśmy tego YouTubera. Po przesłuchaniu nagrań już nic nie będzie takie same.

1. Bon Jovi vs Modern Talking

Jeśli chodzi o bujność fryzur to obie kapele idealnie do siebie pasuję. Co więcej numery Livin' on a Prayer oraz You Can Win if You Want również można ze sobą zgrabnie połączyć. Czyżby taneczna muzyka z lat 80. miała tak wiele wspólnego z rockiem w stylu Bon Jovi?

2. Iron Maiden vs Gotye

Gotye to taki australijsko-belgijski smutny muzyk, który zasłynął utworem Somebody That I Used to Know”. Facet lubi paradować nago i stapiać się ze ścianą. A jak ten introwertyczny człowiek sprawdziłby się jako wokalista Iron Maiden?

3. Metallica vs Psy

W 2012 roku żadna imprezka nie mogła się obyć bez hitu Gangam Style i groteskowego tańca wykonywanego przez koreańskiego wokalistę. Numer jest uniwersalny i jak się okazało sprawdzi się w każdej sytuacji, nawet w połączeniu z Metallicą.

4. Pantera vs Sandra

Pamiętacie taką piszczącą panią z lwią grzywą śpiewającą „Maria Magdalena”? Ostatnio o kompozycji przypomniał sobie YouTuber Leo Moracchioli wykonując ten hicior jak na metalowca przystało. Czy jednak ktokolwiek mógłby się spodziewać, że do tego syntezatorowego akompaniamentu Sandry pasuje wokal Phila Anselmo śpiewającego „Thi's love”?

5. Linkin Park i Metallica vs Kylie Minogue

Jakimś cudem do akompaniamentu tanecznego hitu „In Your Eyes pasuje wokal Chestera Benningtona i Jamesa Hetfielda. Z pogowaniem i headbangingiem może być trudno, za to z kołysaniem bioderek nie powinno być problemu!

6. Megadeth vs Backstreet Boys

Melancholijny rudy i romantyczni wokaliści Backstreet Boys, którzy łamali serca nastolatkom w latach 90. Czy może być coś równie wzruszającego? Bardziej słodko już się nie da.

7. Slayer vs Ottawan

„Hands up, baby, hands up, Give me your heart, give me, give me your heart, Give me, give me”... tylko co na tej dyskotece robi drący się Tom Araya? Zetknięcie dwóch różnych muzycznych światów w tym numerze jest naprawdę bolesne.

8. Judas Priest vs Lana Del Rey

Wokalistka śpiewa tak jakby jej się nie chciało, albo była na naprawdę niezłym kacu. Jednak właśnie za tę oniryczną muzykę pokochały ją tłumy. Lana Del Rey to zupełne przeciwieństwo Roba Halforda, ale bardzo możliwe jest to, że w realnym życiu daliby sobie radę jako duet na scenie.

9. Bon Jovi vs Dr. Alban

Nie dość, że twórcy mają utwory o tych samych tytułach to również w muzycznym mashupie brzmią bardzo przekonująco. Kolejny raz potwierdza się, ze Bon Jovi mógłby zrobić karierę jako gwiazda disco.

10. Metallica vs Britney Spears

Kolejna popowa gwiazda lat 90., która stała się idolką małych dziewczynek. A co gdyby Britney nie była wówczas taka grzeczna i śpiewała do metalowego podkładu? Może byłby jeszcze dla niej ratunek, a tak dalej tworzy popowe piosenki bliźniaczo do sobie podobne.

Który duet najbardziej Was zszokował?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.