26.01.2017 13:37

Metalowe i rockowe utwory vs znane przeboje

Co łączy Slayera, Megadeth, Metallicę i Judas Priest z Modern Talking czy Backstreet Boys? Wydawałoby się, że nic, a jednak ich utwory można idealnie ze sobą połączyć.

Metalowe i rockowe utwory vs znane przeboje
foto: kadr z wideo

Myślisz sobie, że tylko rock i metal się liczy, gardzisz popowymi słodkimi kompozycjami. Teraz jednak przygotuj się na to, że Twój muzyczny świat runie w gruzach, bo pewien YouTuber udowodnił, że ilość dźwięków na pięciolinii jest określona i oryginalność twórcy jest przez to mocno ograniczona.

W konsekwencji można stworzyć mashupy, które udowodnią, że sporo ostrych numerów można połączyć z radiowymi hitami tworząc zupełnie nowe kompozycje.

Nie wierzysz? My też nie wierzyliśmy, gdy dzięki jednemu z czytelników Antyradio.pl odkryliśmy tego YouTubera. Po przesłuchaniu nagrań już nic nie będzie takie same.

1. Bon Jovi vs Modern Talking

Jeśli chodzi o bujność fryzur to obie kapele idealnie do siebie pasuję. Co więcej numery Livin' on a Prayer oraz You Can Win if You Want również można ze sobą zgrabnie połączyć. Czyżby taneczna muzyka z lat 80. miała tak wiele wspólnego z rockiem w stylu Bon Jovi?

2. Iron Maiden vs Gotye

Gotye to taki australijsko-belgijski smutny muzyk, który zasłynął utworem Somebody That I Used to Know”. Facet lubi paradować nago i stapiać się ze ścianą. A jak ten introwertyczny człowiek sprawdziłby się jako wokalista Iron Maiden?

3. Metallica vs Psy

W 2012 roku żadna imprezka nie mogła się obyć bez hitu Gangam Style i groteskowego tańca wykonywanego przez koreańskiego wokalistę. Numer jest uniwersalny i jak się okazało sprawdzi się w każdej sytuacji, nawet w połączeniu z Metallicą.

4. Pantera vs Sandra

Pamiętacie taką piszczącą panią z lwią grzywą śpiewającą „Maria Magdalena”? Ostatnio o kompozycji przypomniał sobie YouTuber Leo Moracchioli wykonując ten hicior jak na metalowca przystało. Czy jednak ktokolwiek mógłby się spodziewać, że do tego syntezatorowego akompaniamentu Sandry pasuje wokal Phila Anselmo śpiewającego „Thi's love”?

5. Linkin Park i Metallica vs Kylie Minogue

Jakimś cudem do akompaniamentu tanecznego hitu „In Your Eyes pasuje wokal Chestera Benningtona i Jamesa Hetfielda. Z pogowaniem i headbangingiem może być trudno, za to z kołysaniem bioderek nie powinno być problemu!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele