21.12.2017 11:24

Metalowy basista został zastrzelony przed sklepem w Baltimore

Do tragicznego wydarzenia doszło 18 grudnia 2017 roku. Nadal nie znaleziono sprawcy.

Metalowy basista został zastrzelony przed sklepem w Baltimore
foto: kadr z wideo

Basista grupy Foghound i Serpents of Secrecy, Rev. Jim Forrester, został zastrzelony przed sklepem tatuażowym w Baltimore 18 grudnia 2017. Miał 43 lata. 

Forrester zajmował się piercingiem w Baltimore Tattoo Museum i był w pracy o 19:00 czasu lokalnego, gdy wyszedł z pomieszczenia, żeby porozmawiać z żoną przez telefon. Właściciel sklepu Chris Keaton przywołał słowa żony basisty:

"

Słyszała, jak mówił kilka razy: „Odejdź ode mnie, odejdź ode mnie”. Potem słyszała jakiś dźwięki i hałas, telefon spadł i nagle była tylko cisza. Zadzwoniła do lokalu, żeby ktoś sprawdził co z nim jest i ktoś znalazł go na ziemi przed sklepem. "

Policja pojawiła się o 19:30 i zastała medyków, którzy pomagali Forresterowi. Basista miał rany postrzałowe i został zabrany do szpitala, gdzie zmarł. Funkcjonariusze szukają świadków tego zajścia, które było 334 zabójstwem w tym roku. Na razie nie wiadomo, jaki był motyw zabójstwa.

Forrester ostatnio miał problemy ze zdrowiem, ale mimo to dalej występował ze swoimi kapelami, m.in. zagrał z Serpents of Secrecy podczas Maryland Doom Fest w Frederick.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News