24.04.2018 17:10

Metalowy cover „Rey’s Theme” z „Gwiezdnych wojen” w wersji Galactic Empire

Czy gitarowa wersja Dartha Vadera prezentuje się lepiej od oryginału? Przekonajcie się na własne uszy.

Star Wars w metalowym coverze Galactic Empire
foto: kadr z wideo

„Star Wars” tu, „Star Wars” tam... nawet w programie „Milionerzy” uczestnicy dostają pytania o „Gwiezdne Wojny”. Kolejne pokolenia uwielbiają sagę i obgryzają paznokcie czekając na filmy pokazujące losy ulubionych bohaterów. Nawet ci, którzy nigdy nie oglądali żadnego filmu i tak kojarzą bohaterów „Gwiezdnych Wojen”, bo już na stałe wpisały się one w popkulturę.

Również muzycy czerpią inspiracje z sagi i tworzą liczne covery. Motyw ze „Star Wars” doczekał się chociażby przeróbki na dziewięciu gitarach. Jednak o wiele ciekawszą propozycję ma zespół Galactic Empire, który wykonuje tylko i wyłącznie motywy z „Gwiezdnych wojen” na metalowo.

„Star Wars” na metalowo

Ale na tym nie koniec - muzycy pokazują się w strojach postaci z filmu m.in. Dartha Vadera czy Boby Fetta. Tym razem muzycy zabrali się za „Rey’s Theme”. Posłuchajcie, jak brzmi ten motyw w mocniejszej wersji:

Galactic Empire przed Ozzym na Impact Festival 2018

Impact Festival 2018 odbędzie się w Tauron Arenie Kraków 26 czerwca 2018. Headlinerem imprezy jest Ozzy Osbourne, któremu będą towarzyszyć Zakk Wylde. Jako support zaprezentuje się Bullet For My Valentine oraz właśnie Galactic Empire. Ktoś pod kadry z „Gwiezdnych Wojen” podłożył muzykę Black Sabbath i udowodnił, że Ozzy jak najbardziej pasuje do klimatu sagi, zatem ciekawie dobrano support przed jego koncertem w Krakowie.

Bilety na Impact festival 2018 od 285 złotych możecie kupić na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Star Wars