Metalowy zespół będzie reprezentował Węgry na Eurowizji 2018
Maciej Koprowicz
16.03.2018 11:50
Metalowy zespół będzie reprezentował Węgry na Eurowizji 2018 Fot. kadr z wideo

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji będzie zdecydowanie bardziej rockowy niż zwykle dzięki naszym bratankom.

Konkurs Piosenki Eurowizji w stereotypowej opinii nie kojarzy się z muzyką wysokich lotów. W ostatnich dekadach dominował w nim niezbyt ambitny pop i mało wyrafinowano muzyka taneczna. Na szczęście sytuacja zaczyna się zmieniać. W 2017 triumfowała piękna ballada fado „Amor pelos dois”, zaśpiewana przez Portugalczyka Salvadora Sobrala. Wygląda na to, że eurowizyjna publiczność zaczyna się przekonywać do mniej oczywistych dźwięków.

Kto wie, może i miłośnicy rocka zaczną doceniać Eurowizję? Wykonawcy z gitarami dość regularnie biorą udział w konkursie, a czasem udawało im się nawet zajmować wysokie pozycje – w 2006 roku zwyciężył hardrockowy Lordi z Finlandii. Szansę powtórzenia tego wyczynu w tym roku będzie miał reprezentujący Węgry zespół AWS.

Piosenka „Viszlát Nyár” triumfowała 24 lutego 2018 w węgierskich preselekcjach Eurowizji. Zobaczcie finałowy występ AWS:

Posłuchajcie też utworu w wersji studyjnej:

Grupa z Budapesztu określa swoją muzykę jako metal i post-hardcore. Założyli ją w 2006 roku Bence Brucker, Dániel Kökényes, Örs Siklósi i Áron Veress. AWS nagrał 3 albumy studyjne, ostatni jak na razie, „Kint a vízből” ukazał się w 2016 roku.

Eurowizja 2018 - kiedy będzie finał? 

Finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 12 maja 2018 w Altice Arenie w Lizbonie. Polskę w półfinale 10 maja 2018 reprezentować będą Gromee i Lukas Meijer z piosenką „Light Me Up!”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.