Metalowy zespół będzie reprezentował Węgry na Eurowizji 2018

Maciej Koprowicz
16.03.2018 11:50
Metalowy zespół będzie reprezentował Węgry na Eurowizji 2018 Fot. kadr z wideo

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji będzie zdecydowanie bardziej rockowy niż zwykle dzięki naszym bratankom.

Konkurs Piosenki Eurowizji w stereotypowej opinii nie kojarzy się z muzyką wysokich lotów. W ostatnich dekadach dominował w nim niezbyt ambitny pop i mało wyrafinowano muzyka taneczna. Na szczęście sytuacja zaczyna się zmieniać. W 2017 triumfowała piękna ballada fado „Amor pelos dois”, zaśpiewana przez Portugalczyka Salvadora Sobrala. Wygląda na to, że eurowizyjna publiczność zaczyna się przekonywać do mniej oczywistych dźwięków.

Kto wie, może i miłośnicy rocka zaczną doceniać Eurowizję? Wykonawcy z gitarami dość regularnie biorą udział w konkursie, a czasem udawało im się nawet zajmować wysokie pozycje – w 2006 roku zwyciężył hardrockowy Lordi z Finlandii. Szansę powtórzenia tego wyczynu w tym roku będzie miał reprezentujący Węgry zespół AWS.

Piosenka „Viszlát Nyár” triumfowała 24 lutego 2018 w węgierskich preselekcjach Eurowizji. Zobaczcie finałowy występ AWS:

Posłuchajcie też utworu w wersji studyjnej:

Grupa z Budapesztu określa swoją muzykę jako metal i post-hardcore. Założyli ją w 2006 roku Bence Brucker, Dániel Kökényes, Örs Siklósi i Áron Veress. AWS nagrał 3 albumy studyjne, ostatni jak na razie, „Kint a vízből” ukazał się w 2016 roku.

Eurowizja 2018 - kiedy będzie finał? 

Finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 12 maja 2018 w Altice Arenie w Lizbonie. Polskę w półfinale 10 maja 2018 reprezentować będą Gromee i Lukas Meijer z piosenką „Light Me Up!”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.