21.08.2018 14:30

Metalowy zespół na koncercie poderżnął gardło lalce z sex-shopu z twarzą… Jarosława Kaczyńskiego

Do makabrycznego performance doszło na koncercie polskiego zespołu industrialno-metalowego. 

Metalowy zespół na koncercie poderżnął gardło lalce z sex-shopu z twarzą… Jarosława Kaczyńskiego
foto: kadr z wideo

Bardzo kontrowersyjne sceny można było zobaczyć na koncercie zespołu Mshaa, który odbył się w ramach imprezy Bloody Industrial Party w klubie Potok w Warszawie 18 sierpnia 2018.

Jeden z muzyków wniósł na scenę dmuchaną lalkę erotyczną. Lala w miejscu twarzy przymocowana miała zdjęcie… prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosława Kaczyńskiego. Muzyk Mshyy nożem rozciął jej gardło, z której obficie popłynęła sztuczna krew. Zobaczcie sami:

Zapis wideo tej sceny udostępnił sam zespół na swoim profilu na Facebooku. W poście muzycy wyjaśnili symbolikę, stojącą za ich performance (pisownia oryginalna):

"

..Ta lalka symbolizuje Polskę czyli z jednej strony ma twarz Kaczyńskiego, a z drugiej gołą dvpę przez którą nas wszystkich rżnie Watykan- dlatego obetniemy jej głowe..." "

Mshaa

Zespół Mshaa (nazwa rozwijana jako Mary Should’ve Had An Abortion) to enigmatyczny zespół, który swoją muzykę określa jako psycho-turpistic-darkstep-industrial-rock/metal. W skład zespołu wchodzą wokalista Cien Soulwhore, gitarzysta Darth i perkusista cEndyman.

Muzycy komentują sytuację polityczną w Polsce

To nie pierwszy muzyczny komentarz na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Do krytyków partii rządzącej należą m.in. muzycy zespołów Big Cyc i WU-HAE. Ten drugi zespół opublikował niedawno piosenkę „Krakowiaczek”, poświęconą prezydentowi Andrzejowi Dudzie. 

W naszej sondzie zadaliśmy Wam pytanie: Czy polscy muzycy zbyt rzadko komentują bieżącą sytuację polityczną i społeczną w kraju? Sprawdźcie, jak odpowiadają Czytelnicy Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News