17.04.2019 15:10

Mężczyzna, który zainspirowany black metalem podpalił 3 kościoły, został ponownie oskarżony

21-latek w przeciągu 10 dni podpalił 3 kościoły w Luizjanie. Mężczyzna ponownie wylądował w sądzie i usłyszał kolejne trzy zarzuty.

Podpalenie kościołów
foto: kadr z wideo

Holden Matthews został niedawno aresztowany i oskarżony o podpalenie trzech kościołów w Luizjanie między 26 marca a 4 kwietnia 2019 roku. Departament Straży Pożarnej Louisiana Office Of State zadeklarował, że w momencie aresztowania instytucja próbowała zbadać związki między podpaleniem budynków, a fascynacją 21-latka black metalem.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Odwołano koncert blackmetalowego zespołu z Singapuru. Kościół uznał, że to czciciele Szatana

Jak podaje The Daily Beast, po analizie profilu Matthewsa na Facebooku okazało się, że jest on aktywny na stronach dotyczących nie tylko muzyki ekstremalnej, ale też pogaństwa. Mężczyzna aktywnie komentował posty o Vargu Vikernesie, który spędził 16 lat w więzieniu za zabójstwo oraz podpalanie kościołów w Norwegii.

21-latek podpalił 3 kościoły, usłyszał kolejne zarzuty

ABC News donosi, że Matthews pojawił się w sądzie w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku, gdzie usłyszał kolejne oskarżenia. Tym razem trzy dodatkowe zarzuty dotyczyły złamania stanowego prawa traktującego o zbrodniach nienawiści. 

Chociaż 21-latek nie przyznał się do winy, odmówiono mu opuszczenia aresztu za kaucją. Policja zgłosiła sądowi, że mężczyzna jest uznawany za osobę, która stanowi zagrożenie dla otoczenia, dlatego Matthews powinien pozostać w izolacji od społeczeństwa. 

Zobacz też: >>Varg Vikernes krytycznie o "Władcach Chaosu"<<

Tagi: Rock News Joanna Chojnacka