29.03.2019 14:47

Mężczyzna oskarżony o morderstwo 90-latka twierdzi, że muzyka metalowa "kazała" mu to zrobić

Podczas przesłuchania policja z Mansfield usłyszała, że Cody Lutz zabił człowieka, bo "namówiła' go do tego nordycka muzyka heavy metalowa. 

Metal
foto: shutterstock.com

W muzyce metalowej bardzo często pojawiają się odniesienia do okultyzmu, satanizmu czy czarnej magii. Przez to stereotyp głoszący, że ekstremalna muzyka to zło i należy się od niej trzymać z daleka, zakorzenił się w świadomości społecznej bardzo głęboko. Skale zjawiska pokazują chociażby liczne protesty i próba bojkotowania kolejnych koncertów z metalowymi wykonawcami. Kościół oraz władze Środy Śląskiej próbują ocenzurować festiwal Uwolnić Muzykę. Z kolei mieszkańcy Singapuru doprowadzili do odwołania występów Watain i Soilwork

Słuchanie muzyki negatywnie wpływa na kreatywność
Słuchanie muzyki negatywnie wpływa na kreatywność
Przeczytaj także Muzyka negatywnie wpływa na kreatywność. Tak wynika z najnowszych badań

Metal oskarża się o wywoływanie agresji i buntu, podobnie jak chociażby gry komputerowe. I chociaż ostatnie badania wykazały, że np. death metal wytwarza w nas radość, a nie agresję, to na pewno te wnioski naukowców nie przekonają każdego.

Mężczyzna twierdzi, że muzyka metalowa "kazała mu" zabić

W listopadzie 2018 roku Chris Watt z Kolorado zabił ciężarną żonę i dwie córki. Policja odkryła, że mężczyzna tuż po morderstwie wyszukiwał w internecie tekstu piosenki "Battery". Szybko pojawił się wniosek, że muzyka Metalliki przyczyniła się do zbrodni. Tym razem do zabójstwa doszło w Mansfield. Cody Lutz usłyszał zarzut zabójstwa 90-letniego Omara Browna. Podczas przesłuchania mężczyzna zeznał, że nordycka muzyka heavymetalowa "przemówiła do niego" i kazała mu zabić Browna przed północą 18 marca 2019 roku. Jeśli by tego nie zrobił, nastąpił by "Armageddon i potrwał 1000 lat". Mężczyzna odpowie za umyślne, zaplanowane ze szczegółami morderstwo.

Sprawdź: >>Badania dowodzą, że metalowcy są mądrzejsi, niż głosi stereotyp<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele