23.01.2018 11:46

Mężczyzna podający się za Davida Lee Rotha z Van Halen aresztowany za pedofilię

Kanadyjski przestępca wykorzystywał swoje podobieństwo do gwiazdy rocka, ale właśnie to naprowadziło na jego trop policję.

Mężczyzna podający się za Davida Lee Rotha z Van Halen aresztowany za pedofilię
foto: Mark Weiss/Idols/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Portal „The Agassiz-Harrison Observer” poinformował, że w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie aresztowano niejakiego Davida Kuntza-Angela. Mężczyzna ścigany był listem gończym od jesieni 2017 roku. Zarzuca mu się szereg przypadków molestowania nieletnich dziewcząt, których dopuszczał się od 2006 roku na terenie prowincji Kolumbia Brytyjska, w tym napaści seksualnych i dotykania miejsc intymnych.

Kuntz-Angel jest bezdomny i często zmieniał miejsce pobytu. Ukrywał się pod różnymi fałszywymi nazwiskami – policja naliczyła co najmniej 19. Najczęściej podawał się za… Davida Lee Rotha, wokalistę Van Halen. Wykorzystywał swoje podobieństwo do artysty, a nawet swego czasu odgrywał rolę jego sobowtóra, o czym 10 lat temu rozpisywały się lokalne gazety w prowincji Ontario.

To właśnie podszywanie się pod Lee Rotha naprowadziło na jego ślad stróży prawa. Kuntz-Angel przedstawił się jako wokalista Van Halen w sklepach w miejscowościach Chilliwack i Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej.

David Lee Roth był wokalistą Van Halen w latach 1972-1985, a więc w okresie największych sukcesów zespołu. Stworzył z nim takie hity, jak „Ain't Talkin' 'bout Love”„Hot For Teacher”, „Jump” czy „Panama”. W 2006 roku dołączył z powrotem do Van Halen i nagrał z nim w 2012 roku album studyjny „A Different Kind Of Truth”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Van Halen David Lee Roth Duperele