Mężczyzna podpalił 3 kościoły. Policja sądzi, że wpłynął na niego black metal
12.04.2019 09:28
Mężczyzna podpalił 3 kościoły. Policja sądzi, że wpłynął na niego black metal Fot. kadr z wideo

Na razie nie wiadomo, dlaczego podejrzany podpalił kościoły. Śledczy uważają, że mógł się zainspirować blackmetalowymi muzykami z Norwegii.

W Luizjanie zatrzymano mężczyznę, który w przeciągu 10 dni podpalił 3 kościoły afroamerykańskie. 21-letni podejrzany jest synem polityka z St. Landry, gdzie też doszło do przestępstw. W samym stanie w sumie podpalono 4 kościoły - do jednego zdarzenia doszło w miejscu oddalonym o 200 mil i sprawa nie jest związana z 21-letnim podejrzanym.

Mężczyzna podpalił 3 kościoły. Policja sądzi, że wpłynął na niego black metal

Szef służby pożarowej, Butch Browning, zdradził, że na razie nie wiadomo, z jakiego powodu mężczyzna podpalił kościoły. Trwa śledztwo w tej sprawie, jednak policjanci podejrzewają, że na podejrzanego miała wpływ blackmetalowa muzyka, a jak wiadomo w historii tego gatunku nie brakowało muzyków, którzy podpalali kościoły. Wystarczy wspomnieć, że w 1992-1996 w Norwegii doszło do 50 podpaleń kościołów, za które odpowiadali blackmetalowcy. Vargowi Vikernesowi udowodniono m.in. podpalenie pochodzącego z ok. 1150 roku kościoła Fantoft Stave.

Przeczytaj także

Gubernator John Bel Edwards tak skomentował sprawę dla CNN:

Nie wiem, co kierowało tym młodym mężczyzną, co miał w sercu, ale mogę powiedzieć, że takie zachowania nie mogą być usprawiedliwione. To było szatańskie działanie, ale od razu muszę wyjaśnić, że nienawiść nie jest charakterystyczną ceną Luizjany.

Zobaczcie materiał dotyczący tej sprawy w ABC News:

Czy rzeczywiście kontrowersyjna historia blackmetalu mogła mieć wpływ na mężczyznę? Wielu ludzi, którzy nie znają się dobrze na gatunku uważa, że metal to zło i na pewno fani takich brzmień są podejrzanymi osobami. To powoduje, że dochodzi do protestów przed metalowymi koncertami - wystarczy jako przykład podać petycję powstałą w Środzie Śląskiej, by odwołać metalowy festiwal.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.