12.04.2019 09:28

Mężczyzna podpalił 3 kościoły. Policja sądzi, że wpłynął na niego black metal

Na razie nie wiadomo, dlaczego podejrzany podpalił kościoły. Śledczy uważają, że mógł się zainspirować blackmetalowymi muzykami z Norwegii.

podpalenie kościołów
foto: kadr z wideo

W Luizjanie zatrzymano mężczyznę, który w przeciągu 10 dni podpalił 3 kościoły afroamerykańskie. 21-letni podejrzany jest synem polityka z St. Landry, gdzie też doszło do przestępstw. W samym stanie w sumie podpalono 4 kościoły - do jednego zdarzenia doszło w miejscu oddalonym o 200 mil i sprawa nie jest związana z 21-letnim podejrzanym.

Mężczyzna podpalił 3 kościoły. Policja sądzi, że wpłynął na niego black metal

Szef służby pożarowej, Butch Browning, zdradził, że na razie nie wiadomo, z jakiego powodu mężczyzna podpalił kościoły. Trwa śledztwo w tej sprawie, jednak policjanci podejrzewają, że na podejrzanego miała wpływ blackmetalowa muzyka, a jak wiadomo w historii tego gatunku nie brakowało muzyków, którzy podpalali kościoły. Wystarczy wspomnieć, że w 1992-1996 w Norwegii doszło do 50 podpaleń kościołów, za które odpowiadali blackmetalowcy. Vargowi Vikernesowi udowodniono m.in. podpalenie pochodzącego z ok. 1150 roku kościoła Fantoft Stave.

10 zbrodni blackmetalowców
10 zbrodni blackmetalowców
Przeczytaj także 10 zbrodni blackmetalowców

Gubernator John Bel Edwards tak skomentował sprawę dla CNN:

"

Nie wiem, co kierowało tym młodym mężczyzną, co miał w sercu, ale mogę powiedzieć, że takie zachowania nie mogą być usprawiedliwione. To było szatańskie działanie, ale od razu muszę wyjaśnić, że nienawiść nie jest charakterystyczną ceną Luizjany. "

Zobaczcie materiał dotyczący tej sprawy w ABC News:

Czy rzeczywiście kontrowersyjna historia blackmetalu mogła mieć wpływ na mężczyznę? Wielu ludzi, którzy nie znają się dobrze na gatunku uważa, że metal to zło i na pewno fani takich brzmień są podejrzanymi osobami. To powoduje, że dochodzi do protestów przed metalowymi koncertami - wystarczy jako przykład podać petycję powstałą w Środzie Śląskiej, by odwołać metalowy festiwal.

Tagi: Rock News