02.01.2019 11:03

Mężczyzna zmarł podczas festiwalu muzycznego. Przedawkował narkotyki

Jeden z uczestników Beyond The Valley Festival w Australii przedawkował narkotyki, trafił do szpitala w stanie krytycznym i kilka dni później zmarł. Miał 20 lat.

Mężczyzna zmarł podczas festiwalu muzycznego. Przedawkował narkotyki
foto: shutterstock.com

Jak podaje australijska telewizja ABC, w sobotę 29 grudnia 2018 roku na festiwalu Beyond The Valley w Mansfield, jeden z uczestników koncertu zasłabł. 20-latka w stanie krytycznym przetransportowano śmigłowcem z terenu festiwalu do pobliskiego szpitala, gdzie kilka dni później (2 stycznia 2019 roku) zmarł. Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie, aby ustalić okoliczności śmierci mężczyzny, który rzekomo przedawkował narkotyki.

Rzeczniczka prasowa policji z hrabstwa Victoria, gdzie odbywa się festiwal, nie chciała powiedzieć więcej, ponieważ ciało mężczyzny nie zostało jeszcze zbadane przez koronera. Festiwal Beyond The Valley na razie nie skomentował sprawy. 

Śmierć na australijskim festiwalu

Po imprezie do szpitala trafiły kolejne dwie osoby - w sylwestra 2018, 21-letni mężczyzna został przetransportowany w stanie krytycznym do szpitala, ale dzień później jego kondycja była stabilna. Drugą osobą był 20-latek z Micham, którego trafił do szpitala w Melbourne we wczesnych godzinach 30 grudnia 2018 roku. Mężczyzna został już wypisany ze szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Australijski rząd stara się walczyć z plagą niebezpiecznych narkotyków zwanych "pomarańczowymi pigułkami", które spowodowały powyższe incydenty. 

Festiwal Beyond The Valley odbywa się na przełomie grudnia i stycznia od 2014 roku. Podczas poprzednich edycji wystąpili na nim m.in. Joey Badass, czy The Kooks. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News