02.07.2018 11:00

Mężczyzna został zadźgany nożem na festiwalu muzycznym

Tegoroczna edycja jednego z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Europie upłynęła w cieniu tragedii.

Mężczyzna został zadźgany nożem na festiwalu muzycznym
foto: GORAN TELAK/CROPIX/SIPA/EAST NEWS

Do tragicznego incydentu doszło 27 czerwca 2018 na zewnątrz klubu nocnego Kalypso na plaży Zrće na wyspie Pag w Chorwacji, gdzie odbywała się jedna z imprez w ramach Hideout Festival. 26-letni Ugo Wilson z Barnet w Anglii został zaatakowany nożem przez 25-letniego mężczyznę i zmarł w wyniku odniesionych ran.

W czasie ataku, który nastąpił ok. 5.30 rano, Wilson nie był uzbrojony. Według chorwackich mediów, został zaatakowany w czasie bójki, jaka wybuchła między dwiema grupami angielskich uczestników festiwalu. Rany odniosło także dwóch innych brytyjskich turystów.

Sprawcę śmierci Wilsona, który również jest obywatelem brytyjskim, policja zatrzymała na granicy przy próbie opuszczenia Chorwacji. Jak podają chorwackie media, 29 czerwca 2018 Douglas C. stanął przed sądem w Zadarze pod zarzutem morderstwa.

Hideout Festival

Hideout Festival to jedna z najważniejszych w Europie imprez dla fanów elektronicznej muzyki tanecznej. Tegoroczna edycja odbyła się na plaży Zrće w dniach 25 czerwca-29 czerwca 2018. Wystąpili m.in. AJ Tracey, Alan Fitzpatrick, Bugzy Malone, Disciples i Jackmaster.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News