15.03.2019 16:32

Michael Jackson kontra Louis Vuitton. Firma usunęła linię ubrań inspirowaną artystą

Ekskluzywna marka odzieżowa Louis Vuitton wycofała się z linii odzieży, która była inspirowana stylizacjami Michaela Jacksona. Powód? Kontrowersje związane z filmem dokumentalnym "Leaving Neverland".

Michael Jackson
foto: Rex Features/EAST NEWS

Louis Vuitton postanowił wycofać ze sprzedaży swoją linię ubrań inspirowanych życiem i twórczością Michaela Jacksona. Powód? Chodzi oczywiście o oskarżenia wobec Jacksona, które pojawiły się przy okazji premiery filmu "Leaving Neverland". Marka postanowiła wziąć na poważnie słowa, które padają w dokumencie i zakończyła produkcję odzieży związanej z Królem Popu.

Michael Jackson: Louis Vuitton odwraca się od artysty

Właściwa kolekcja zadebiutowała na pokazie mody męskiej w styczniu 2019 roku. Wtedy właśnie pokazano produkty, które miały trafić do sprzedaży jeszcze w tym samym roku. Wśród nich znalazły się koszulki i koszule z flagami, inspirowane przez "We Are The World", kurtka, przypominająca tą z klipu do "Beat It", a także koszulki ze zdjęciem czarnych pantofli i białych skarpetek, które stały się synonimiczne z wizerunkiem Michaela Jacksona.

Michael Jackson
Michael Jackson
Przeczytaj także Leaving Neverland: Gdzie i kiedy oglądać film o Michaelu Jacksonie? [ONLINE, TV]

Wśród innych produktów znaleźć mogliśmy bluzy, koszule i spodnie z logotypami przedstawiającymi postaci z filmu Jacksona o tytule "Wiz", a także tuniki inspirowane klipem do "Remember the Time". Goście podczas paryskiego show dostali również rękawiczki z diamencikami, które oczywiście były inspirowane odzieżą Jacksona. Cała sala była natomiast przystrojona niczym plan klipu do "Billie Jean". Samo wideo nawet puszczono kilkukrotnie podczas pokazu.

louis

Louis Vuitton wycofał ubrania inspirowane Michaelem Jackson

Na temat decyzji o wycofaniu ubrań ze sprzedaży wypowiedział się szef artystyczny programu, Virgil Abloh. Mężczyzna napisał w oficjalnym oświadczeniu:

"

Jestem świadom tego, że przez film dokumentalny, nasz program mógł wywołać emocjonalne reakcje. Zdecydowanie potępiamy jakąkolwiek formę znęcania się nad dziećmi. 

Moją intencją było przedstawienie Michaela Jacksona jako artystę popkulturowego. My tylko odnosiliśmy się do jego życia publicznego i nawiązywaliśmy do jego spuścizny, która zainspirowała całą generację artystów i projektantów. "

Wspomniany przez firmę dokument "Leaving Neverland" zadebiutował na różnych serwisach streamingowych w piątek 8 marca 2019 roku. W Polsce jest on dostępny na platformie HBO GO.

Zobacz także: >> Zobaczcie zwiastun dokumentu Leaving Neverland << 

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Michael Jackson