26.03.2018 17:26

Michael Schenker: Kocham każdą strunę gitary

Gitarzysta opowiedział o tym, dlaczego zdecydował się na stworzenie projektu Michael Schenker Group. Jak muzycy pracowali nad nową płytą „Resurrection”? Posłuchajcie, co Michael Schenker powiedział redakcji Antyradio.pl w specjalnym wywiadzie.

Michael Schenker (ex-Scorpions) w wywiadzie Antyradio.pl
foto: Antyradio.pl

Patrząc na wszelkie zestawienia najlepszych gitarzystów wszech czasów zawsze możemy tam odnaleźć nazwisko Michaela Schenkera. Od lat 70. narobił sporo szumu grając razem ze swoim bratem w Scorpions i maczając palce w takich kompozycjach, jak „Lovedrive”, „Coast To Coast” czy „Holiday”. Następnie udzielał się w zespole UFO. Michael Schenker zainspirował wiele pokoleń, jego fanem jest m.in. Kirk Hammett.

Projekt zasłynął nie tylko z charakterystycznego brzmienia gitary Michaela Schenkera, ale również z występujących w nim wokalistów. Na najnowszej płycie zatytułowanej „Resurrection”, która ukazała się 2 marca 2018 pojawiły się 3 głosy - Gary Barden, Graham Bonnet i Robin McAuley.

Jak funkcjonuje tak rozbudowany zespół? Czy Michael Schenker jest bezkompromisowym szefem w studiu i dlaczego powołał do życia taki właśnie projekt muzyczny? O tym wszystkim gitarzysta opowiedział redakcji Antyradio.pl w specjalnym wywiadzie:

Tworząc nowy album „Resurrection” muzyk współpracował z producentem Michael Voss-Schoen. Oprócz Schenkera i trzech wokalistów na płycie pojawili się Doogie White, Steve Mann, Ted McKenna i Chris Glen. Co więcej nie zabrakło również gościnnych występów Wayne'a Findlaya, Michaela Vossa-Schoena czy Kirka Hammetta.

W kolejnej części wywiadu na Antyradio.pl Michael Schenker zdradzi, jak doszło do współpracy z gitarzystą Metalliki i dlaczego gra na gitarze w kształcie V.

Aleksandra Degórska
Tagi: Anty TV Scorpions Michael Schenker