Mick Jagger i Dave Grohl nagrali utwór "Eazy Sleazy". Krytykują antyszczepionkowców i płaskoziemców

14.04.2021 12:13
Mick Jagger Fot. ZAK HUSSEIN/SIPA/EAST NEWS

Muzyk The Rolling Stones postanowił nagrać utwór opisujący wszystko to, co dzieje się teraz dookoła. Do współpracy zaprosił Dave'a Grohla.

Mick Jagger umie zaskakiwać. Muzyk The Rolling Stones opublikował solowy numer zatytułowany „Eazy Sleazy”. Gościnnie w kawałku pojawił się Dave Grohl, który słynie z tego, że współpracował już chyba z każdym, znanym muzykiem.

Mick Jagger i Dave Grohl nagrali razem utwór "Eazy Sleazy"

Piosenka "Eazy Sleazy" powstała w lockdownie. Mick Jagger zagrał na gitarze i zaśpiewał, natomiast lider Foo Fighters zapewnił gitarę, perkusję oraz bas. Utwór jest pełen rockandrollowej energii, ma też satyryczne przesłanie.

Jagger z dużą dozą czarnego humoru opisuje świat „calli na zoomie”, „domów w więziennych ścianach”, fałszywych aplauzów i przedawkowania telewizji. Mick z optymizmem wyraża nadzieję na zmiany oraz na „ogród ziemskich rozkoszy”, który czeka nas po zakończeniu lockdownu na całym świecie. Do utworu powstał klip zrealizowany w domu Micka Jaggera oraz w studiu Foo Fighters:

Producentem utworu jest Matt Clifford. Mick Jagger tak wypowiedział się na temat nowego kawałka:

Napisałem piosenkę o wychodzeniu z lockdownu. Wszyscy teraz bardzo potrzebujemy optymizmu. Dziękuję Dave’owi Grohlowi, że wskoczył na perkusję, bas i gitarę. Praca z nim była czystą przyjemnością. Mam nadzieję, że wszystkim będzie dobrze się słuchało „Eazy Sleazy”.

Dave Grohl dodał, że bardzo sobie ceni współpracę z muzykiem The Rolling Stones:

Ciężko jest ubrać w słowa, co oznacza dla mnie nagrywanie z Sir Mickiem. To znacznie więcej niż spełnione marzenie. Już kiedy myślałeś, że życie nie może stać się bardziej szalone… bez wątpienia „Eazy Sleazy” będzie hitem lata!

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.