03.12.2014 12:44

Mick Jagger i Martin Scorsese kręcą serial

Stacja HBO dała zielone światło na realizację serialu o rockowej scenie lat 70. Czego możemy spodziewać się po tej produkcji?

Mick Jagger i Martin Scorsese kręcą serial
foto: Kronos, CC BY-SA 3.0

Akcja serialu, który nie posiada jeszcze tytułu, ma rozgrywać się w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku. Jak informuje nadawca...

"

Cykl pokaże napędzany narkotykami i seksem muzyczny biznes, kiedy wybijały się punk i disco. Wszystko z perspektywy wydawcy, próbującego odnaleźć nowe brzmienie.  "

Współtwórcami serialu są autorzy "Zakazanego imperium", czyli Martin Scorsese i Terence Winter oraz Wokalista The Rolling Stones, Mick Jagger.

Kogo zobaczymy na ekranie?

Bobby Cannavale zagra głównego bohatera - Richiego Finestrę, założyciela American Century Records, który próbuje wypromować nowe brzmienie i odbudować swą firmę. Partnerować mu będzie Olivia Wilde, która wcieli się w jego żonę, aktorkę i modelkę, prowadzącą hedonistyczny tryb życia. Rayowi Romano przypadła rola bliskiego współpracownika Finestry, Zaka Yankovicha, szefa promocji w wytwórni. Juno Temple sportretuje młodą, ambitną asystentkę pracującą w American Century Records. P.J. Byrne wcieli się natomiast w Scotta Levitta, partnera biznesowego w firmie założonej przez Finestrę.

Prace, jak widać na twitterze Jagger trwają w najlepsze...

Zrzut ekranu 2014-12-03 o 12.13.21

Mick Jagger ma podzielić się swoimi wspomnieniami, a także wziąć na siebie obowiązki producenckie. Dorobek wokalisty The Rolling Stones zamyka album "A Bigger Bang" z września 2005 roku.

Michal Prokopowicz
Tagi: Rock News Mick Jagger