Mick Jagger i Martin Scorsese zapowiadają wspólny serial

Robert Skowronski
06.08.2015 10:08
Mick Jagger i Martin Scorsese zapowiadają wspólny serial Fot. AFPEAST NEWS/East News

Panowie mieli już sposobność pracować razem przy koncertowym „Rolling Stones w blasku świateł”. Teraz Mick Jagger i Martin Scorsese wkraczają w zupełnie inny projekt - serial dla stacji HBO, „Vinyl”.

Wokalista The Rolling Stones będzie producentem dzieła, zaś twórca „Taksówkarza” będzie jednym z reżyserów. Seria odcinków skupi się na nowojorskiej scenie ery disco i punka z końca lat 70. XX wieku.

Pomysł na fabułę wyszedł od Jaggera, który wymyślił historię dwójki przyjaciół, którzy przetrwali 40 lat w branży muzycznej. Całość przekształciła się ostatecznie w opowieść o wytwórni American Century Records należącej do Richiego Finestry, który chce w nią tchnąć nowe życie szukając talentów w amerykańskim mieście.

Prace nad „Vinylem” zaczęły się jeszcze w 2014 roku, teraz już jednak możemy zobaczyć teaser nowego dziecka HBO:

Jak zapowiada telewizyjna stacja, na ekranie zobaczymy:

Napędzany narkotykami i seksem muzyczny biznes, kiedy wybijały się punk i disco. Wszystko z perspektywy wydawcy, próbującego odnaleźć nowe brzmienie.

Z tego o czym informuje Jagger, wynika, że prace są coraz bliżej końca, gdyż obecnie powstaje już szósty odcinek:

Dziewięć epizodów serialu trafi na antenę HBO w 2016 roku, a wystąpią w nim mi.in. Bobby Cannavale, Juno Temple, Olivia Wilde oraz Ray Romano. W produkcji weźmie też udział syn Micka Jaggera - James, który wcieli się w rolę Kipa Stevensa, wokalisty fikcyjnej punkowej kapeli The Nasty Bits.

Scenariusz do „Vinylu” stworzy Terence Winter, który napisał już skrypty do „Wilka z Wall Street”, „Zakazanego imperium”, czy „Rodziny Soprano”. Serial będzie powstawał m.in. w sklepie z płytami The Rough Trade na Brooklynie.

Czekacie na wspólne dzieło Micka Jaggera i Martina Scorsese?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.