11.06.2019 15:53

Mick Jagger udzielił pierwszego wywiadu po operacji. Jak przygotowuje się do trasy The Rolling Stones?

Wokalista jak gdyby nigdy nic ciśnie na siłowni i odlicza dni do trasy koncertowej. Chociaż niedawno muzyk przeszedł operację serca, to nie zamierza zwalniać tempa.

Mick Jagger
foto: imago/Votos-Roland Owsnitzki/EAST NEWS

W kwietniu 2019 roku pojawiła się niepokojąca wiadomość dotycząca stanu zdrowia Micka Jaggera. Muzyk trafił do szpitala, w związku z czym The Rolling Stones był zmuszony odwołać koncerty w Ameryce Północnej. Początkowo nie było wiadomo, co dokładnie dolega wokaliście. Wkrótce jednak się okazało, że ma problemy z sercem i musi przejść operację. Jagger deklaruje się, że czuje się już dobrze i nawet opublikował nagranie, jak ćwiczy swoje ruchy przed kolejnymi koncertami.

Mick Jagger udzielił pierwszego wywiadu po operacji. Jak przygotowuje się do trasy The Rolling Stones?

W pierwszym wywiadzie po operacji dla stacji Q107 wokalista wyznał, że jest w dobrej formie i już szykuje się do nadchodzącej trasy koncertowej:

"

Czuję się dobrze. Ostatnie weekendy to sporo prób, rano trochę ćwiczę na siłowni, nic szczególnego. Potem idę do sali prób z resztą zespołu. Zamierzamy przygotować utwory, których ostatnio nie graliśmy. Większość ludzi nie chce słyszeć zbyt nietypowych rzeczy. Nie zależy im na koncercie, na którym będą same rarytasy. "

Jednym z takich utworów jest "Memory Motel", który prawdopodobnie zostanie uwzględniony na nowej trasie. Oczywiście ludzie oczekuję tego, by grać "Paint it Black", "Honky Tonk [Women]" czy "Satisfaction" i zespół musi uwzględnić te utwory.

Mick Jagger
Mick Jagger
Przeczytaj także Lekarz Micka Jaggera udzielił wywiadu po operacji muzyka

Brat wokalisty obawia się o jego zdrowie i twierdzi, że Mick Jagger powinien przystopować z koncertami. Muzyk rzeczywiście wyznał, że z wiekiem częstotliwość koncertów znacznie się zmniejszyła: 

"

Nie robię tego cały czas, 12 miesięcy w roku. Jeździsz w takie długie trasy, gdy jesteś młody. Teraz spędzam 3 czy 4 miesiące w trasie i jest to całkiem dobry balans. "

Trasa The Rolling Stones rozpoczyna się 21 czerwca 2019 w Chicago i potrwa do 31 sierpnia 2019.

Zobacz także: Były basista The Rolling Stones uprawiał seks z nieletnią

Tagi: Rock News Mick Jagger Rolling Stones