Mick Jagger zaprezentował dwa nowe solowe single

Maciej Koprowicz
28.07.2017 14:48
Mick Jagger zaprezentował dwa nowe solowe single Fot. materiały prasowe

Wokalista The Rolling Stones komentuje aktualną sytuację na świecie w dwóch zupełnie nowych solowych singlach i zrealizowanych do nich teledyskach.

Frontman nieśmiertelnych Stonesów skończył 26 lipca 2017 74 lata, ale wciąż jest w doskonałej artystycznej formie. Nie ma powodu myśleć o emeryturze, skoro nadal dystansuje dużo młodszych konkurentów i ciągle potrafi tworzyć nowocześnie brzmiącą muzykę, nie zamykając się na najnowsze trendy.

Mick Jagger jest także uważnym obserwatorem sytuacji na świecie. Zainspirowany ostatnimi wydarzeniami w swoim kraju, postanowił podzielić się ze słuchaczami dwoma nowymi utworami już teraz, nie czekając na skompletowanie materiału na kolejny solowy album. Dzięki temu nowe single brzmią mocno i aktualnie.

„Gotta Get A Grip” jest apelem wokalisty, by w ciężkich czasach wziąć się w garść, być sobą i samemu tworzyć własną przyszłość:

W piosence „England Lost” przegrany przez reprezentację Anglii mecz piłkarski staje się metaforą sytuacji rodzinnego kraju Jaggera. Muzyk zdaje się uważać, że Wielka Brytania zbliża się do upadku, a takie wydarzenia, jak Brexit czy seria zamachów terrorystycznych każą myśleć o przyszłości tego państwa ze sporym niepokojem. Mick podchodzi jednak do tematu z typowo brytyjską ironią i czarnym humorem.

Wokalista zaprezentował nie tylko wersje podstawowe piosenek wraz z zrealizowanymi do nich klipami, ale również cztery remiksy „Gotta Get A Grip” („Alok Remix”, „Matt Clifford Remix”, „Kevin Parker Remix”, „Seeb Remix”) i alternatywną wersję „England Lost” z udziałem rapera Skepty, pioniera nurtu zwanego grime:

Ostatni jak dotąd solowy krążek Micka Jaggera, „Goddess in the Doorway” ukazał się w 2001. Z kolei dyskografię jego macierzystego The Rolling Stones zamyka jak na razie album z coverami „Blue & Lonesome” z 2016.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.