Międzynarodowy Dzień The Clash. Jak dobrze znasz ten zespół? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
06.02.2018 16:41
Międzynarodowy Dzień The Clash. Jak dobrze znasz ten zespół? [QUIZ] Fot. Allan Tannenbaum/Polaris/East News

7 lutego 2018 obchodzimy Międzynarodowy Dzień The Clash. Sprawdź, jak dobrze znasz ten legendarny zespół.

The Clash istniał zaledwie 10 lat, od 1976 do 1986 roku, ale jak mało który zespół zmienił oblicze muzyki. Obok Sex Pistols i Ramones należy do najważniejszych wykonawców w historii punk rocka.

Grupa Joe Strummera i Micka Jonesa już za sprawą swojego debiutu, „The Clash” z 1977 roku trafiła do brytyjskiej rockowej czołówki. W kolejnych latach nagrała tak kultowe płyty, jak „London Calling”, „Sandinista!” i „Combat Rock”. Do jej największych hitów należą „London Calling”, „Train In Vain”, „Should I Stay Or Should I Go” i „Rock The Casbah”. Zespół jako jeden z pierwszych wykonawców wprowadził do rocka wpływy reggae, ska i dubu, a także udowodnił, że punkowa kapela może odnieść mainstreamowy sukces bez zdrady ideałów.

The Clash po ponad 30 latach od rozwiązania wciąż cieszy się kultowym statusem. Ustanowiono nawet na jego cześć Międzynarodowy Dzień The Clash. International Clash Day obchodzony jest 7 lutego na antenach kilkudziesięciu stacji radiowych z całego świata: od Stanów Zjednoczonych przez Australię aż po Irlandię. W tym roku do tego grona dołączają również Antyradio i Antyradio.pl, jako jedyni partnerzy akcji w Polsce!

7 lutego 2018 na antenie Antyradia będzie można usłyszeć wiele utworów grupy Strummera i Jonesa. Na Antyradio.pl wybieramy najlepszy album i singiel zespołu. Zapraszamy Was też do udziału w naszym quizie wiedzy o The Clash. Sprawdźcie, czy wiecie wszystko o ikonie punk rocka.

Międzynarodowy Dzień The Clash. Jak dobrze znasz ten zespół?
Rozwiąż quiz

Jak naprawdę nazywał się Joe Strummer?

Międzynarodowy Dzień The Clash. Jak dobrze znasz ten zespół?

Jak naprawdę nazywał się Joe Strummer?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.