Międzynarodowy Dzień The Clash w Antyradiu i na Antyradio.pl już 7 lutego 2018

Justyna Kierzkowska
29.01.2018 16:27
Międzynarodowy Dzień The Clash w Antyradiu i na Antyradio.pl już 7 lutego 2018 Fot. Jay Bryant, Seattle, WA / materiały prasowe

7 lutego na całym świecie obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień The Clash. Pomysł na uczczenie pamięci jednego z najważniejszych punkowych zespołów świata pojawił się w roku 2013 i szybko zyskał popularność wśród fanów.

Dzień obchodzony jest na antenach kilkudziesięciu stacji radiowych: od Stanów Zjednoczonych przez Australię aż po Irlandię, a w tym roku do tego grona dołączają również Antyradio i Antyradio.pl, jako jedyni partnerzy akcji w Polsce!

Przez cały dzień na antenie Antyradia będziecie mogli słuchać piosenek The Clash, a w Kasprologii, po godzinie 17:00 pojawi się specjalny blok kawałków zespołu. Z kolei na Antyradio.pl pojawią się głosowanie dla czytelników na najlepszy utwór brytyjskiego zespołu i quiz o The Clash.

Międzynarodowy Dzień The Clash

Inicjatywa po raz pierwszy pojawiła się 5 lutego 2013 roku, kiedy John Richards, prowadzący i producent w stacji radiowej KEXP w Seattle grał utwory The Clash przez cały poranek. Od tej pory święto oficjalnie obchodzi wiele rozgłośni, przede wszystkim w Seattle, Vanocouver, Waszyngtonie oraz Austin w Teksasie. Na stronie internationalclashday.com można przeczytać m.in. o idei całego święta.

Jest to dzień antyrasistowski i przeciwko strachowi. Pełen solidarności, jedności i integracji. Podczas Międzynarodowego Dnia The Clash 2018 przez cały dzień, na całym świecie, celebrujemy muzykę jako narzędzie świadomości społecznej i sam zespół, który brzmi naprawdę świetnie.

Dzień the clash Fot. foto: internationalclashday.com

Z okazji Międzynarodowego Dnia The Clash pojawił się także specjalny hasztag #InternationalClashDay, którego można używać do oznaczania treści związanych ze świętem The Clash. Na stronie internetowej są dostępne także plakaty, do których drukowania i rozwieszania zachęcają organizatorzy. 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.