29.01.2018 16:27

Międzynarodowy Dzień The Clash w Antyradiu i na Antyradio.pl już 7 lutego 2018

7 lutego na całym świecie obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień The Clash. Pomysł na uczczenie pamięci jednego z najważniejszych punkowych zespołów świata pojawił się w roku 2013 i szybko zyskał popularność wśród fanów.

Międzynarodowy Dzień The Clash w Antyradiu i na Antyradio.pl już 7 lutego 2018
foto: Jay Bryant, Seattle, WA / materiały prasowe

Dzień obchodzony jest na antenach kilkudziesięciu stacji radiowych: od Stanów Zjednoczonych przez Australię aż po Irlandię, a w tym roku do tego grona dołączają również Antyradio i Antyradio.pl, jako jedyni partnerzy akcji w Polsce!

Przez cały dzień na antenie Antyradia będziecie mogli słuchać piosenek The Clash, a w Kasprologii, po godzinie 17:00 pojawi się specjalny blok kawałków zespołu. Z kolei na Antyradio.pl pojawią się głosowanie dla czytelników na najlepszy utwór brytyjskiego zespołu i quiz o The Clash.

Międzynarodowy Dzień The Clash

Inicjatywa po raz pierwszy pojawiła się 5 lutego 2013 roku, kiedy John Richards, prowadzący i producent w stacji radiowej KEXP w Seattle grał utwory The Clash przez cały poranek. Od tej pory święto oficjalnie obchodzi wiele rozgłośni, przede wszystkim w Seattle, Vanocouver, Waszyngtonie oraz Austin w Teksasie. Na stronie internationalclashday.com można przeczytać m.in. o idei całego święta.

"

Jest to dzień antyrasistowski i przeciwko strachowi. Pełen solidarności, jedności i integracji. Podczas Międzynarodowego Dnia The Clash 2018 przez cały dzień, na całym świecie, celebrujemy muzykę jako narzędzie świadomości społecznej i sam zespół, który brzmi naprawdę świetnie. "

Dzień the clash

Z okazji Międzynarodowego Dnia The Clash pojawił się także specjalny hasztag #InternationalClashDay, którego można używać do oznaczania treści związanych ze świętem The Clash. Na stronie internetowej są dostępne także plakaty, do których drukowania i rozwieszania zachęcają organizatorzy. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News The Clash