07.03.2019 17:17

Mieszkańcy Singapuru zebrali tysiące podpisów przeciw koncertom metalowym w ich kraju

Powstała petycja internetowa odnośnie koncertów Watain i Soilwork w Singapurze. Mieszkańcy zebrali 16 tysięcy podpisów przeciwko występom.

Koncert metalowy
foto: shutterstock.com

Po raz kolejny okazuje się, że bojkotowanie koncertów metalowych zdarza się nie tylko w Polsce. Ostatnio w naszym kraju cenzura chciała dopaść Festiwal Uwolnić Muzykę, jednak władzom miasta nie udało się przejąć kontroli nad wydarzeniem. Wcześniej przeciwnikom metalu udało się odwołać występ między innymi grupy Marduk w Rzeszowie. Z kolei we wrześniu 2018 roku ten sam zespól nie zagrał w Gwatemali, Carcass natomiast został zmuszony do odwołania występu w Malezji w 2015 roku

Tobias Forge - Ghost
Tobias Forge - Ghost
Przeczytaj także Wierni modlili się o koncert Ghost, bo "wielbiący szatana" muzycy mają zły wpływ na ich społeczność

Mieszkańcy Singapuru nie chcą koncertów metalowych 

Mieszkańcy Singapuru stworzyli petycję w celu ostrzeżenia Ministerstwa Kultury przed nadchodzącymi koncertami metalowych grup Watain i Soilwork. Kampania pojawiła się na stronie change.org i została zatytułowana "Zbanujmy satanistyczne grupy muzyczne Watain i Soilwork".

W opisie petycji czytamy, że metalowe zespoły nie są godnymi reprezentantami kultury, którą mieszkańcy chcą pokazywać młodzieży, a ich przekazy podprogowe mogą powodować u młodych ludzi myśli samobójcze. Mieszkańcom udało się zebrać już około 16 tysięcy podpisów przeciwko koncertom.

Zobacz też: >>Księża chcieli odwołać koncert zespołu Kat & Roman Kostrzewski<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News