29.03.2016 14:18

Mikael Akerfeldt pokazał album na 25-lecie Opeth

Lider szwedzkiej grupy zaprezentował długo oczekiwane wydawnictwo. Jak wygląda wyjątkowa książka o Opeth?

Mikael Akerfeldt pokazał album na 25-lecie Opeth
foto: Photoshot / REPORTER / East News + materiały prasowe + Bóg Pejnta

Twórcy „Blackwater Park” od dawna obiecują specjalny album, którym mieli uczcić ćwierć wieku działalności. Premiera „Book Of Opeth” - pierwotnie planowana na grudzień 2015 roku - została jednak przesunięta, w związku z czym nie wyrobili się na swoje 25. urodziny. Biorąc jednak pod uwagę zawartość tej książki, każdy raczej wybaczy grupie Akerfeldta bez większego problemu...

Na 208 stronach znajdziemy pełną historię zespołu Opeth opowiedzianą bezpośrednio przez jego lidera, przeszłych i obecnych współpracowników oraz ich przyjaciół. Oprócz tego zobaczymy na nich ponad 300 rzadkich i niepublikowanych wcześniej zdjęć oraz ilustracji, w tym prace Travisa Smitha. Jego tryptyk „Pale Communion” dołączono również do specjalnej, limitowanej do zaledwie 500 sztuk edycji książki, podpisanej przez samego Mikaela Akerfeldta.

Poniżej muzyk zaprezentował pierwsze dwa egzemplarze książki:

Dopiero na tym nagraniu możemy się przekonać na własne oczy, jak elegancko wydano „Book Of Opeth”. Dodatkową gratką dla fanów jest 7-calowy winyl, na którym znalazły się niedostępne nigdzie indziej, akustyczne wersje utworów „Atonement” i „Demon Of The Fall”.

Wyraźnie widać, że sam Akerfeldt jest pod wrażeniem zdjęć, które trafiły do książki na 25-lecie Opeth. Mamy na nich okazję zobaczyć pierwsze składy grupy, nagrywanie jej pierwszej płyty, pijanych tatuażystów przy pracy czy też... niesławną sesję w cylindrze.

"

Zrobiliśmy te wszystkie zdjęcia, które jak na tamte czasy kosztowały nas fortunę - musieliśmy pożyczać pieniądze od rodziców. Koniec końców nawet wytwórnia uznała je za tak głupie, że odmówiła ich używania. "

Oprócz tego uzupełnienie wydawnictwa stanowi szeroko omówiona dyskografia grupy. Regularna edycja albumu limitowana jest do 3500 egzemplarzy w cenie 40 funtów. Specjalna, podpisana wersja kosztuje 250 funtów. Zamówienia można składać poprzez stronę zespołu. Premiera wydawnictwa odbędzie się 15 kwietnia 2016 roku.

Podoba Wam się „Book Of Opeth”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Opeth