06.08.2015 13:18

Mike Patton w projekcie Nevermen

Faith No More - to priorytet, ale jest jeszcze Fantomas, Tomahawk, Mr. Bungle, a po drodze Mike Patton miał przecież całą chmarę innych projektów. Dla muzyka to jednak za mało - jego kolejny zespół, Nevermen, ogłosił wydanie debiutanckiej płyty.

Mike Patton w projekcie Nevermen
foto: East News

Oprócz Pattona w składzie grupy znalazł się również Tunde Adebimpe, wokalista TV On The Radio, oraz raper Adam „Doseone” Drucker. Płyta tego trio powstawała długie lata, gdyż prace zaczęły się jeszcze w 2008 roku.

W końcu udało się skompletować 10 utworów, które ukażą się na krążku jesienią 2015. Już teraz możemy się przekonać o brzmieniu jednego z nich. Posłuchajcie „Tough Towns”:

Jak uważa Doseone utwór jest dedykowany:

"

Każdemu kto jest choć w najmniejszym stopniu młody i czuje się niewytłumaczalnie zainspirowany nieokreślonością tego skąd jest.  "

Raper i Mike Patton nawiązali znajomość przy okazji projektu Peeping Tom. Nagrali wówczas utwór „How U Fellin?”. Doseone poznał wokalistę TV On The Radio nieco później, bo w 2008 roku podczas wspólnego jammowania, to właśnie wtedy narodził się pomysł założenia zespołu.

Raper przesłał zarejestrowane wraz z Adebimpem demo Pattonowi, który dograł do materiału swoje partie wokalne. Kolejne lata to okres powolnego tworzenia kolejnych kompozycji. Prace są już jednak zakończone.

Z artystami współpracuje także Keith Tyson, który stworzył grafikę, która będzie zdobić płytę. On też odpowiada za limitowaną edycję krążka, która będzie zawierać dwa dodatkowe numery i ukaże się w nakładzie 100 egzemplarzy. Będzie się też odznaczać odmiennym miksem i masteringiem.

Miejmy nadzieję, że działalność w Nevermen nie pokrzyżuje planów Faith No More na 8. album, na który podobno jest już gotowa część materiału.

Jesteście ciekawi nowego projektu Mike'a Pattona?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Mike Patton