Mike Patton w projekcie Nevermen

Robert Skowronski
06.08.2015 13:18
Mike Patton w projekcie Nevermen Fot. East News

Faith No More - to priorytet, ale jest jeszcze Fantomas, Tomahawk, Mr. Bungle, a po drodze Mike Patton miał przecież całą chmarę innych projektów. Dla muzyka to jednak za mało - jego kolejny zespół, Nevermen, ogłosił wydanie debiutanckiej płyty.

Oprócz Pattona w składzie grupy znalazł się również Tunde Adebimpe, wokalista TV On The Radio, oraz raper Adam „Doseone” Drucker. Płyta tego trio powstawała długie lata, gdyż prace zaczęły się jeszcze w 2008 roku.

W końcu udało się skompletować 10 utworów, które ukażą się na krążku jesienią 2015. Już teraz możemy się przekonać o brzmieniu jednego z nich. Posłuchajcie „Tough Towns”:

Przeczytaj także

Jak uważa Doseone utwór jest dedykowany:

Każdemu kto jest choć w najmniejszym stopniu młody i czuje się niewytłumaczalnie zainspirowany nieokreślonością tego skąd jest. 

Raper i Mike Patton nawiązali znajomość przy okazji projektu Peeping Tom. Nagrali wówczas utwór „How U Fellin?”. Doseone poznał wokalistę TV On The Radio nieco później, bo w 2008 roku podczas wspólnego jammowania, to właśnie wtedy narodził się pomysł założenia zespołu.

Raper przesłał zarejestrowane wraz z Adebimpem demo Pattonowi, który dograł do materiału swoje partie wokalne. Kolejne lata to okres powolnego tworzenia kolejnych kompozycji. Prace są już jednak zakończone.

Z artystami współpracuje także Keith Tyson, który stworzył grafikę, która będzie zdobić płytę. On też odpowiada za limitowaną edycję krążka, która będzie zawierać dwa dodatkowe numery i ukaże się w nakładzie 100 egzemplarzy. Będzie się też odznaczać odmiennym miksem i masteringiem.

Miejmy nadzieję, że działalność w Nevermen nie pokrzyżuje planów Faith No More na 8. album, na który podobno jest już gotowa część materiału.

Jesteście ciekawi nowego projektu Mike'a Pattona?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.