02.12.2015 11:59

Mike Portnoy opowiedział o swoich tatuażach

Współzałożyciel Dream Theater zawsze chętnie opowiada o niezliczonych projektach, w których się udziela. Tym razem zabrał jednak głos w zupełnie innej sprawie - swoich tatuaży.

Mike Portnoy opowiedział o swoich tatuażach
foto: kadr z wideo

Wiemy już, że niespodziewane odejście Portnoya z Dream Theater w 2010 roku pozwoliło mu złapać wiatr w żagle. Perkusista - jak sam mówi - zajął się spełnianiem swoich marzeń i dokonał przez kolejne pięć lat więcej niż większość ludzi robi przez całe życie.

Jedną z pozamuzycznych pasji Portnoya są... tatuaże. Wystarczy na niego spojrzeć - muzyk bardzo chętnie je eksponuje. Historia jego dziar zaczęła się w 1988 roku, kiedy Dream Theater podpisał pierwszy kontrakt płytowy. Perkusista uczcił to wydarzenie, tatuując sobie w wieku 21 lat logo jego ówczesnego zespołu.

"

Dziś widuję ten symbol na ciałach tysięcy fanów z całego świata, ale to ja byłem pierwszy! "

Mike Portnoy ma na swoim ciele tyle dziar, że sam przyznaje, iż dziś już zwraca uwagę wyłącznie na względy wizualne i artystyczne. Niegdyś jednak każdy tatuaż miał dla niego swoją historię - większość z nich związana z twórczością Dream Theater.

Tak było m.in. z płonącym sercem, które widnieje na jego prawym ramieniu. Każdy fan zespołu skojarzy je od razu z albumem „Images and Words”. Z kolei słowa „carpe diem” nawiązują do tytułowego utworu z EP-ki „A Change of Seasons” - jego trzecia część nosi właśnie taki tytuł.

Pośród tatuaży nie zabrakło oczywiście innych zespołów, które ceni Portnoy. Na prawej ręce dumnie nosi słońce z okładki „Larks' Tongues in Aspic” King Crimson, zaś całą prawą łydkę poświęcił hołdom dla swoich ulubionych zespołów. Znalazły się wśród nich The Who, Led Zeppelin, The Beatles i Pink Floyd.

Perkusista dokumentował również bardziej osobiste motywy jak stopy swoich nowo narodzonych dzieci czy... własne psy. W ostatnim czasie skupia się jednak na kolekcjonowaniu tatuaży od ulubionych artystów, takich jak Corey Miller, Bob Tyrrell czy Chris Garver.

Wszystkim tatuażom Mike'a Portnoya przyjrzycie się na poniższym nagraniu:

Dziary to w rockowym światku rzecz powszechna. Jacoby Shaddix z Papa Roach mówi nawet w ich kontekście o uzależnieniu. Inne ofiary tego nałogu to m.in. Kerry King ze Slayera czy Matt Tuck z Bullet For My Valentine.

Mike Portnoy wydał we wrześniu 2015 roku debiutancki album Metal Allegiance oraz drugą płytę The Winery Dogs. Jego najbliższa przyszłość muzyczna wiąże się z koncertowaniem z obydwiema grupami, a także występami z Twisted Sister.

Podobają Wam się tatuaże ex-perkusisty Dream Theater?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Mike Portnoy