Mike Portnoy śmieszkuje z logotypów metalowych zespołów
Maciej Koprowicz
23.01.2018 14:18
Mike Portnoy śmieszkuje z logotypów metalowych zespołów Fot. D. KOROBEYNIKOV/EAST NEWS

Niemożliwe do odczytania logotypy kapel death i black metalowych to ulubiony obiekt żartów w świecie muzyki.

Jakie jest dobre metalowe logo? Jest mroczne, przerażające, makabryczne i obrzydliwe. Ale przede wszystkim nie można go w żaden sposób odczytać…

Trudno wskazać, kto zapoczątkował ten niezwykły trend estetyczny. Jednak trudno sobie wyobrazić porządną kapelę black albo death metalową bez mocno stylizowanego liternictwa jej nazwy. Litery mają kojarzyć się z pajęczynami, rogami, kośćmi, rozpryskami krwi, płomieniami, błyskawicami – no, w każdym razie czymś strasznym i groźnym. Wśród słynnych zespołów, których logotypy są trudniejsze do odczytania niż manuskrypt Voynicha są między innymi Bloodbath, Darkthrone i Dimmu Borgir, a także gwiazda Metalmanii 2018 w Katowicach, norweski Emperor.

W zawiłym gąszczu metalowych logotypów pogubił się także Mike Portnoy, perkusista znany niegdyś z Dream Theater, a obecnie z Sons Of Apollo. Na swoim Twitterze skomentował efektowny plakat trasy koncertowej po USA i Kanadzie pod hasłem „Devastation on the Nation” z udziałem Aborted, Psycroptic, Ingested, Disentomb, Arkaik, Venom Prison, Signs of the Swarm i Vale of Pnath.

Hahaha sorry, bez urazy do wszystkich tych zespołów, ale… nie mogę się nie śmiać! Nie potrafię przeczytać żadnego z tych logotypów.

Abortion odpowiedział Mike’owi na Instagramie:

Od teraz używamy tylko czcionki Arial Black!

LOGOTYPY

Jak Wam się podoba nasza propozycja plakatu trasy? A co powiecie na logotypy gwiazd pop w stylu blackmetalowym?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.