Mike Portnoy zamyka swoje oficjalne forum. Za dużo hejtu

Maciej Koprowicz
20.09.2017 10:28
Mike Portnoy zamyka swoje oficjalne forum. Za dużo hejtu Fot. kadr z wideo

W dobie Facebooka fora internetowe tracą rację bytu. Działalność kończy istniejące 18 lat oficjalne forum byłego perkusisty Dream Theater.

Gdy internet dopiero raczkował, fora pełniły bardzo ważną funkcję – budowały wirtualne społeczności. Dyskurs wokół danego zjawiska czy tematu łączył internautów z różnych miejsc świata. Ale gdy wszechobecne stały się social media, z Facebookiem na czele, fora przestały być potrzebne – ich zadania przejęły grupy społecznościowe.

Choć czasy się zmieniają, nie zmienia się podstawowa wada takich wirtualnych społeczności – poczucie, że w internecie jesteśmy bezkarni, co sprzyja wulgarnym i obraźliwym komentarzom. Zjawisko hejtu zrodziło się właśnie na anonimowych forach.

Negatywne emocje panujące na istniejącym od 18 lat oficjalnym forum internetowym Mike’a Portnoya zniechęciły muzyka do patronowania stronie. Perkusista najbardziej znany z Dream Theater, a obecnie udzielający się w wielu zespołach, na czele z Flying Colors, The Winery Dogs i Metal Allegiance, postanowił ją zamknąć.

Myślę, że przyszedł czas na permanentny urlop. Sorry, moja paczko – tu po prostu jest za dużo kłótni i negatywnych emocji.

Czas, by pójść do przodu. Było fajnie, kiedy forum działało, ale już więcej nic nie mogę zrobić. Nie interesuje mnie już bycie gospodarzem tego forum.

Mamy mnóstwo interaktywnych mediów społecznościowych, więc zawsze będę w pobliżu, obserwując i uczestnicząc.

W osobnej wiadomości Mike dodał:

Rozważałem to przez chwilę i poczułem, że czas najwyższy coś z tym zrobić. Forum pozostanie tylko do odczytu. Wszystkie wątki będą zarchiwizowane. Będę nadal postował daty koncertów i zamieszczał uaktualnione informacje o trasach.

Korzystacie jeszcze z forów internetowych swoich ulubionych wykonawców?

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.