28.12.2018 10:42

Mike Shinoda nie chce, żeby ludzie mówili, że Chester Bennington "popełnił samobójstwo"

Muzyk z Linkin Park, Mike Shinoda przyznał w wywiadzie, że przeszkadza mu, kiedy słyszy, że jego przyjaciel z zespołu, Chester Bennington popełnił samobójstwo. Artysta woli używać innego określenia. 

Linkin Park
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

20 lipca 2017 roku zmarł wokalista Linkin Park Chester Bennington. Wieść o tym, że muzyk popełnił samobójstwo załamała zarówno jego bliskich, jak i artystów, którzy cenili jego muzykę oraz oddanych fanów. Chociaż od tragedii minęło już półtora roku, nadal toczą się spory i dyskusje, dlaczego Bennington targnął się na swoje życieMike Portnoy uznał, że przyczyniły się do tego internetowe trolle, z kolei siostra Chestera twierdzi, że znęcał się nad nim kolega z zespołu, Mike Shinoda. Jednak ten w wywiadach brzmi, jakby naprawdę ubolewał nad stratą przyjaciela.

Shinoda nie chce słyszeć, że Bennigton "popełnił samobójstwo"

Mike Shinoda w rozmowie z Samanthą Goretski z magazynu Maekan wyznał, że nie lubi, kiedy ludzie mówią, że Chester "popełnił samobójstwo".

"

Ludzie powinni być coraz bardziej świadomi języka i używania odpowiednich określeń, gdy mówimy o samobójstwie.

Wielu profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym radzi mówić "zmarł przez samobójstwo", a nie "popełnił samobójstwo". Drugie określenie brzmi jak przestępstwo. Zawsze mówimy "popełnił przestępstwo", "popełnił cudzołóstwo". To zwykle są złe rzeczy. "

Jednak dziennikarka zauważyła, że podobnie jak przestępstwa, także samobójstwo ma negatywny wydźwięk i nie jest przecież dobrym uczynkiem. Jednak Shinoda miał na ten argument gotową odpowiedź:

"

To prawda. Jednak gdy mówimy, że ktoś zmarł przez coś, ludzie stają się bardziej wrażliwi. To bardzo subtelna różnica, ale jeśli możecie - wybierajcie właśnie taką. "

Ostatni koncert Linkin Park w Polsce odbył się w ramach Impact Festival 2017. Muzycy zagrali w krakowskiej Tauron Arenie razem z grupą Machine Gun Kelly oraz Krzysztofem Zalewskim. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Linkin Park Chester Bennington Mike Shinoda